Savaitės įvykiai. Rusijos grėsmė Europai: išsamus pokalbis su JAV ambasadoriumi Lietuvoje Robertu S. Gilchristuateities prognozės apie sveikatos sistemą, darbo rinką ir keliavimą (2)

11339
2021 m. balandžio 30 d. 15:15
Jau kelintą savaitę iš užsienio naujienų nesitraukia Rusija. Tarp Rusijos ir kitų valstybių užvirė diplomatinis karas – viena šalis po kitos išsiunčia Rusijos diplomatus, apkaltindama juos šnipinėjimu.

Rusija atsako tuo pačiu. Kaip tą vertinti?

Tik neseniai Rusija buvo įkaitinusi Europos erdvę iki raudonumo, kai žvangino kariuomene pasienyje prie Ukrainos. Karius atšaukė.

Dabar vėl naujas išpuolis – paskelbta, kad Rusija rengia juodąjį šalių sąrašą nedraugiškų valstybių, kurioms ji taikys kažkokias sankcijas.

Kaip situacija vertina politikai, politologai ir užsienio naujienas stebintys žurnalistai?

Šią savaitę pristatyta Eurobarometro apklausa parodė, kad lietuviai gan optimistiškai nusiteikę dėl ateities. Pandemijos sukelti nepatogumai daugelio suvokiami kaip laikini.

Šią savaitę žymus aktorius Rolandas Kazlas savo feisbuko profilyje rašė – fantastiniai scenarijai tapo mūsų realybe.

Atrodo, dalis žmonių šią savaitę panoro daugiau pakalbėti apie ateitį. Apie tai, kas mūsų laukia po pandemijos, kaip atrodys sveikatos sistema, kaip gyvuos verslai, kas nutiks su ekonomikom. Net ne futurologai ir ne būrėjai nusprendė paprognozuoti ateitį.

Pokalbis su JAV ambasadoriumi Lietuvoje Robertu S. Gilchristu apie vakcinacijos nuo covid-19 iššūkius už Atlanto, Amerikos ir Rusijos santykius, brėžiamas raudonas linijas bei daug diskusijų mūsų šalyje keliančia tema – LGBT teises.

Laida Savaitės įvykiai sekmadienį 18 valandą per Delfi televiziją.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai