Savaitės įvykiai: prieš ką kovoja Navalnas, kokia bus Amerika valdant Baidenui ir pokyčiai Lietuvos socialdemokratų partijoje (15)

12890
2021 m. sausio 22 d. 15:15
Šią savaitę visi kalbėjo apie Aleksėjų Navalną. Kremliaus kritikas dar praeitą sekmadienį buvo sulaikytas Maskvos oro uoste, kai parskrido iš Vokietijos, kur kelis mėnesius buvo gydomas po mėginimo jį nunuodyti.

Vakarų ekspertai nustatė, kad jis buvo apnuodytas Sovietų Sąjungoje sukurta nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“.

Europos ir Jungtinių valstijų vadovai ragino Maskvą nedelsiant paleisti Navalną. Maskva atkirto – spręskite savo šalių problemas ir į mūsų nesikiškite.

Jo youtube kanale pasirodė dviejų valandų trukmės filmas demaskuojantis Putino pasakiškus turtus, dvarą ant Juodosios jūros kranto ir korupcines finansines schemas. Navalnas iš policijos nuovados dar spėjo nufilmuoti raginimą išeiti į gatves. Jis vis kartojo, kad nebijo.

Prieš ką kovoja Navalnas? Jis didvyris, išdrįsęs pasipriešinti turtingiausiam pasaulio žmogui, o gal savižudis? O gal Navalnas – tik Kremliaus projektas? Kviesime pažiūrėti išsamų Daivos Ausėnaitės parengtą reportažą.

Sausio 6 dieną pasaulį sukrėtė įvykiai Amerikoje – kadenciją baigiančio prezidento Trumpo šalininkai šturmavo Kapitolijų. Trumpas buvo apkaltintas žmonių kurstymu. Tad šią savaitę buvo labai atsakingai ruošiamąsi naujojo prezidento, Džo Baideno, inauguracijai.

Savaitės pradžioje didelė Vašingtono dalis priminė įtvirtintą bastioną – dalis miesto centro atkirsta, išdygo tvoros su spygliuota vieta ir sostinėje dislokuota 25 tūkstančiai Nacionalinės gvardijos narių. Trumpas ilgiau nei du mėnesius dėjo pastangas, kad jo pralaimėjimas Bidenui būtų anuliuotas. Laidos žiūrovus kviesime pažiūrėti Joe Baideno inauguracijos akimirkas.

Laidos vedėja kalbins Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininką Žygimantą Pavilionį apie tai, kokia bus Amerika valdant Joe Baidenui.

Svarbus mūsų šaliai savaitės įvykis – pakoreguoti karantino suvaržymai. Įvairių verslų atstovai prašė padaryti jiems išlygas, rodydami į mažėjančius užsikrėtusiųjų skaičius.

Trečiadienį vyriausybė leido į mokyklas grįžti moksleiviams, patiriantiems sunkumų mokantis iš namų. Taip pat leista vienišiems ir negalią turintiems asmenims bendrauti su kitais šeimos ūkiais net ir kitose savivaldybėse. Statistikos departamento duomenimis, Lietuvoje apie 38 proc. namų ūkių sudaro vienas asmuo.

Dar viena laidos tema – artėjantys pokyčiai Lietuvos socialdemokratų partijoje. Kas mes iššūkį G. Paluckui? Komentuos Juozas Olekas.

Laida Savaitės įvykiai sekmadienį 19:30 per Delfi televiziją

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai