Savaitės įvykiai: pratęstas karantinas, žmonių testavimas ir kas vyksta Sakartvele? (23)

12831
2021 m. vasario 26 d. 15:15
Vyriausybė trečiadienį dar vienam mėnesiui – iki balandžio pratęsė karantiną. Taip pat leido lauke nedėvėti kaukių bei judėti tarp didmiesčių ir jų rajonų.

„Prieš savaitę mes visi tikėjomės ir aš tikėjausi, kad galėsime priimti daugiau veiklų atlaisvinančių sprendimų, deja, turime tokią situaciją, kurią kai kas jau įvardijo kaip blogėjimą ir trečią bangą“, - trečiadienio spaudos konferencijoje kalbėjo premjerė I. Šimonytė.

Po vyriausybės posėdžio 3 Seimo nariai, priklausantys valstiečių frakcijai, užregistravo įstatymo pataisas, kurios leistų atsakomybę dėl karantino pratęsimo perleisti Seimui. Vienas sumanymo iniciatorių – Saulius Skvernelis. Apie tai plačiau – žiūrėkite laidoje Savaitės įvykiai.

Vyriausybė išsikėlė tikslą – didinti testavimo dėl Covid-19 apimtis. Į svarbiausius klausimus apie testavimą, kompensavimą atsakys laidos viešnia – Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Ne patys svarbiausi, biedni, todėl sėdi tyliai – taip Marijonas Mikutavičius apibūdino kultūros sektorių.

Šią savaitę muziejai, bibliotekos tikėjosi, kad jiems bus leista atsidaryt. Deja, kultūros įstaigoms nebuvo leista atverti duris.

Ar dar ilgai kantriai tylės kultūros žmonės? Kokie praradimai šiame sektoriuje? Kaip prie karantino prisitaikė Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras? Kokių būdų išlaikyti lankytojų susidomėjimą sugalvojo Nacionalinis muziejus? Kaip gyvena renginių organizatoriai? Apie aktorių pasaulio sunkumus atvirai kalbės Rusų dramos teatro vadovė Olga Polevikova.

Įvykiai užsienyje. Sakartvele, atrodo, ėmė griūti dar labai trapi demokratija. Buvo žengtas didelis žingsnis atgal nuo demokratinio kurso. Sulaikytas opozicinės partijos lyderis, tūkstančiai protestuotojų išėjo į gatves. Kas vyksta Sakartvele?

Laida Savaitės įvykiai sekmadienį 19:30 per Delfi televiziją.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai