Savaitės įvykiai. Prabangūs verslininkų pirkiniai pandemijos metu, Baltarusijos ir Rusijos susijungimas – ar jis gali įvykti? (2)

10249
2021 birželio mėn. 6 d. 18:00
Ką daryti su valstybės parama, kurią gauni pandemijos metu? Seimo narys Mykolas Majauskas paviešino visuomenėje audrą sukėlusią informaciją – kai kurios įmonės, kurios gavo paramą, už ją įsigijo prabangius automobilius.

Pradėjus aiškintis, kaip taip galėjo nutikti, išaiškėjo, kad problema slypi nesutvarkytuose teisės aktuose. Tokių žinučių apie prabangius pirkinius, virstančius įmonių išlaidomis, buvę ir anksčiau. Tik anksčiau nebuvo pandemijos, karantino ir sunkmečio.

Šią savaitę toliau aptarinėjome Lukašenkos režimo įvykdytą lėktuvo pagrobimą. Tiksliau, po to sekusius įvykius: Lukašenkos ir Putino susitikimą, baltarusijos šnipų klausimą, Rusijos ir Baltarusijos galimą susijungimą. Galiausiai, pasiekė žinia, kad Baltarusija dar kartą užsidaro ir niekas negali išvykti iš šalies. Praeitų metų gruodį irgi buvo toks sprendimas, tuomet tai daryta dėl corona viruso. Dėl ko dabar? Ekspertai sako – tai gyventojų gąsdinimas ir pastangos sulaikyti paskutinius iš pasipriešinimo režimui fronto.

Kol vieni svarstė, kad artimiausiu metu nematysime savo šalyje prekybos centruose apsiperkančių baltarusų, kiti teigė, kad pas mus knibžda Baltarusijos šnipų, tik kažkodėl jų nenorima sulaikyti ir keisti į režimo įkalintus opozicionierius, pavyzdžiui, Protasevičių.

Lukašenkos ir Putino susitikimas paskatino kalbas apie šių dviejų šalių susijungimą. Užsienio politikos srityje dirbantys ekspertai ir politikai sako – tas jungimosi procesai prasidėjęs jaus seniai, proceso nesustabdysi. Dabar tik nuo Putino priklauso, kaip jis norės pasielgti – iki rinkimų praplėsti imperijos ribas ir šiuo veiksmu užsitarnauti vienų rinkėjų simpatijas ar „demaskuoti“ Lukašenkos režimą, išlaisvinti visus kalinius ir tokiu būdu gauti nuolaidų iš Europos?

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sako – prasideda nauja era politikoje. Kaip mes gyvensime, jei iš dar vieno šono atsiras Rusijos gubernija Baltarusijos vardu? Plačiau pasakoja Daiva Ausėnaitė

Studijos svečias, Seimo narys Žygimantas Pavilionis, sako, kad Lukašenkos išpuolis prieš Valdą Adamkų (Baltarusijos generalinė prokuratūra prašo apklausti jį kažkokiame jų vykdomame tyrime) – tai Lukašenkos pastangos nukreipti dėmesį ir jo nesveikos psichikos požymis. Ž. Pavilionis tiki baltarusių tauta ir tuo, kad ji greitai sukils kovoti: „Kas geriau sėdėti 10 milijonų kalėjime, kur tave gali bet kada nužudyti, uždaryt, sudaužyt ar gyvent taip, kaip gyvena lietuviai ir visi kiti? Ką jie puikiai matė pas mus atvažiuodami“.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai