Savaitės įvykiai. Nepatenkinti abiturientai, teisė išeiti į pensiją, merų rinkimai ir Rusijos įžūlumas (0)

39926
2021 m. balandžio 23 d. 14:44
Vyriausybės sprendimu nuo gegužės 3-os dvyliktokai gali grįžti į klases, siūloma, kad mokslas vykltų mišriu būdu. Ne visi sutinka, kad toks sprendimas yra teisingas ir reikalingas.

Delfi redakciją pasiekė laiškas, kuriame abiturientai piktinasi tokiu sprendimu, jie rašo, kad dėl kelių savaičių neverta rizikuoti savo ir artimųjų sveikata.
Ką apie abiturientų grįžimą į mokyklas, pasiruošimą egzaminams ir jų rezultatus galvoja moksleiviai, mokytojai ir politikai? Nuomones rinko Daiva Ausėnaitė

Šią savaitę kilo nemažas šaršalas dėl neva Europos komisijos pasiūlymo vėlinti pensinį amžių iki 72 metų. Kilo diskusija ir pasipiktinimas, kad bus pasikėsinta į teisę išeiti į pensiją nuo 65 metų. Europos komisijos atstovybė išaiškino, kad Žalioji knyga, kurioje buvo išskaitytas tas sakinys apie darbingo amžiaus ilginimą – tai tik situacijos analizė ir prognozės. Jokiu būdu ne rekomendacija, pasiūlymai ar juo labiau prievolė kažko imtis.

Akivaizdu, kad nemaža dalis lietuvių tik šią savaitę sužinojo, kad Europos komisija išleidžia kažkokias žalias knygas, kurios vėliau virsta baltosiomis. Ir kad tik paskui tos knygos virsta direktyvomis, kurias jau privalu vienaip ar kitaip įgyvendinti šalims narėms.

Iš kitos pusės, džiugu, kad vėl šnekama apie pensininkus, pensijų dydį, senstančią visuomenę ir ką daryti, kad senjorams norėtųsi ilgiau išlikti darbo rinkoje.

Daiva Ausėnaitė domėjosi, kas rašoma Europos komisijos Žaliojoje knygoje, kaip Europa siūlo spręsti senstančios visuomenės problemas, ką apie tai galvoja Lietuvos politikai, sociologai ir ekspertai.

Konstitucinio teismo sprendimas – tiesioginiai merų rinkimai prieštarauja Konstitucijai. Ar tai reiškia, kad tiesioginių merų rinkimų ateityje nebus, o gal bus keičiama Konstitucija? Komentuos Lietuvos savivaldybių asociacijos vadovas Mindaugas Sinkevičius.

Rusijos konfliktas su Čekija, Putino kalba, kaistanti situacija Ukrainoje. Į ką gali išvirsti šie konfliktai? Apie ką kalbėjo Rusijos prezidentas savo metinėje kalboje? Kokia kryptimi, bendrai, juda Rusijos užsienio politika? Į visus klausimus atsakys apžvalgininkas Marius Laurinavičius.

Laida Savaitės įvykiai 18 val. per Delfi televiziją.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai