Savaitės įvykiai. Mobingas gydymo įstaigose, galimybių paso nauda ir aistras kurstantis Partnerystės įstatymas (2)

20043
2021 gegužės mėn. 23 d. 18:00
Antrą savaitę netyla kalbos apie mobingą gydymo įstaigose. Savižudybę pasirinkusi Šiaulių ligoninės medikė paliko daug klausimų: kas vyko tos gydymo įstaigos reanimacijos skyriuje?

Kodėl karantino metu vyko reorganizacija? Kodėl ten pasikeitė net 20 vadovaujančias pareigas užimančių medikų? Į šiuos ir kitus klausimus atsakymo ieškos Sveikatos apsaugos ministerijos sukurta Pokyčių iniciavimo grupė.

Į šią grupę iš pradžių buvo paskirtas naujasis sveikatos apsaugos viceministras Aurimas Pečkauskas. Greitai tapo aišku, kad Pečkauskas studijavo Kaune kartu su tais medikais, kurie galimai ir darė spaudimą iš gyvenimo pasitraukusiai medikei.

Greitai susivokta ir viceministras iš šios grupės pasišalino. Po šio nutikimo Pokyčių iniciavimo grupės sudėtis visą savaitę nebuvo atskleidžiama žiniasklaidai. Tik įvykus pirmam grupės posėdžiui pavyko sužinoti pavardes.

Medikų bendruomenės atstovai kritikavo Šiaulių ligoninės direktoriaus poziciją – savaitę tylėjęs, užuojautą mirusios artimiesiems reiškęs tik per atstovus, davęs nurodymą negedėti, pirmadienį surengtoje konferencijoje sakė, kad visą savaitę jie ruošė atsakymus į ministerijos užklausimus.

Keltas klausimas, kodėl nuo pareigų nenušalinami tie, kurie galimai darė mobingą? Atsakymas – nebus kam dirbti, nežiūrint dramatiškų įvykių, reikia teikti medicinines paslaugas.

Viena iš studijos viešnių – ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė. Ji atsakys į svarbiausius klausimus apie galimybių pasą: kaip tai veiks? Kaip gyvensime? Ar pasiruošta galimiems nesklandumams?

Tradicinės šeimos gynėjai nerimsta, jiems nurimti neleidžia penktadienį registruotas daug aistrų sukėlęs Partnerystės įteisinimas, kuris įteisintų tiek vyro ir moters, tiek tos pačios lyties asmenų partnerystę.

Planuojamas dar vienas šeimos maršo gynėjų renginys. Ar karantino taisyklės jau nebegalioja? Generalinio policijos komisaro Renato Požėlos komentaras

Eurovizijos rezultatai ir vertinimai.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai