Savaitės įvykiai. Kyšio ir smurto skandalas Seime, Pavilionio požiūris į Prezidentą ir kodėl jį vis provokuoja rusai? (5)

22495
2021 birželio mėn. 13 d. 18:00
Neabejotinai, šią savaitę įvyko pirmas didelis skandalas Seime. Seimo narys Matas Maldeikis pranešė STT, kad jam buvo siūlytas 50 tūkstančių kyšis. Siūlė vienas iš seimo nario Mindaugo Puidoko padėjėjų. STT atėjo daryti kratos ir, pasak Puidoko, prieš jį buvo naudotas smurtas, nes jis atėjo į kabinetą ir ten įvyko kažkas, kas privertė pareigūnus panaudoti jėgą prieš Seimo narį.
Šiame skandale visi reikiami ingridientai: kyšis, išdavystė (padėjėjas išdavė Puidoką) ir smurtas, kad gautųsi įtraukianti istorija.

Seime prezidentas Gitanas Nausėda sakė antrąją metinę kalbą. Prezidento kalba kaip žanras, pasak ekspertų, turi savas taisykles. Iš esmės, prezidentas turi apžvelgti metus, įvardyti situaciją ir gali siūlyti sprendimus. Buvusi prezidentė Dalia Grybauskaitė savo metinėse kalbose dažnai bardavo politikus, liepdavo susiimti ir net brėždavo tam tikrus reikalavimus. Mes aiškiai matėme griežtą, kontroliuojančią šalies vadovę.
Nausėda kaip prezidentas skleidžiasi pamažu. Anksčiau jam buvo metami kaltinimai, kad jis per švelnus, mažai kur dalyvauja, dabar vis dažniau matome, kad jis gan konservatyvus. Šių metų prezidento kalboje ekspertai įžvelgė jo norą ginti vertybes, gręžtis į socialinius dalykus, kiti priešingai – matė prezidento norą pasislėpti už žodžių ir nepasakyti nieko konkretaus. Ką atskleidė prezidento kalba? Ar matome prezidento kaip politiko pokytį, jo brandą ir brėžiamas naujas kryptis? Plačiau pasakoja Daiva Ausėnaitė.

Studijos svečias – Žygimantas Pavilionis. Kodėl pastaruoju metu jį vis provokuoja Rusijos agentai? Koks jo požiūris į prezidentą?

Laida Savaitės įvykiai sekmadienį 18 val. per DELFI televiziją.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai