Savaitės įvykiai. Krentantys premjerės reitingai ir Žygimanto Pavilionio komentaras apie Rusijos, Ukrainos ir JAV santykius (31)

11698
2021 m. balandžio 16 d. 15:15
Paskiepytų žmonių mūsų šalyje – jau daugiau nei pusė milijono ir kiekvieną dieną jų daugėja. Kol dar nebuvo atšaukti ribojimai, pasiskiepiję ir persirgę kovidu asmenys piktinosi – kodėl jiems karantino taisyklės tokios pat griežtos kaip ir tiems, kurie nesiskiepijo ar nesirgo.

Laisvės partija stumia galimybių paso idėją. Apie tai, kaip jis veiks, kiek laiko, kaip paskui bus integruotas į europinį žaliąjį pasą, dar diskutuojama. Atsakymai žadami artimiausiu metu.

Kokia iš to paso nauda – atsakymo į šį klausimą sulaukėme ketvirtadienį. Vyriausybė nurodė, kad turintys imunitetą, tai reiškia pasiskiepyję ar persirgę, galės rinktis į dešimties žmonių grupes, švęsti šventes, jiems bus leidžiama išnuomoti patalpas. Su galimybių pasu ateityje bus lengviau įrodyti, kad turi imunitetą.

Kritikai sako – toks pasas paverčia skiepą lyg kokiu nuopelnu, suteikia vienai žmonių grupei privilegijų prieš kitas. Taip neturėtų būti.

Šią savaitę pasipylė kalbos (gal kartais tiesiog pletkai) apie tai, kad Šimonytės kėdė siūbuoja. Ir tą kėdę judina ne tik karantino apibojimų nualinta tauta, norinti atlaisvinimų, bet ir koalicijos partneriai.
Vieni piktinosi, kad Vyriausybė nieko nevaldo ir nekontroliuoja, vengia atsakomybės.

Kiti aptarinėjo atskirus ministrus ir kritikavo jų neveiksnumą, kritikos sveikatos ministrui Dulkiui išsakė ir prezidentas. Kai kurie bendražygiai rašė atvirus laiškus premjerei ir visaip ją palaikė, Armonaitė paklausta apie koalicijos braškėjimą, atkirto – visiems labai rūpi kokie yra kitų žmonių santykiai, tačiau koalicijoje vyksta tik diskusijos ir tai normalus dalykas.

Premjerė sakė – į kėdę nėra įsikabinusi ir dirbs tol, kol tikės tuo, ką daro. Nuomones rinko Daiva Ausėnaitė.

Vytenis Andriukaitis įvertins Lietuvos Vyriausybės atlaisvinimus. Žygimantas Pavilionis komentuos Rusijos, Ukrainos ir JAV santykius.

Laida Savaitės įvykiai sekmadienį 18 val. per Delfi televiziją.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai