Savaitės įvykiai. Kaip vertinti iš Baltarusijos plūstančius migrantus? (3)

39485
2021 liepos mėn. 11 d. 18:00
Kaip vertinti iš Baltarusijos plūstančius migrantus? Kokiose savivaldybėsė bus įkurti pabėgėlių miesteliai? Ar nepamiršome kovido – kaip vyksta vakcinacija?

Šią savaitę, nežiūrint alinančių karščių, visiems rūpėjo klausimas – kur dėti nenutrūkstamu srautu iš Baltarusijos plūstančius pabėgėlius ir kaip juos vertinti.
Vyriausybė prašė savivaldybių rasti vietų, kur dėl kovido izoliuoti pabėgėlius. Savivaldybės elgėsi skirtingai, kai kurios griežtai atsisakė priimti, kitos skundėsi, kad valdžia vėl apgaus – neduos pinigų, kad negirdi protingų pasiūlymų. Kai kurie seimūnai ragino vyriausybę nepermesti pabėgėlių klausimo savivaldybėms, o imtis ryžtingesnių priemonių.
Vyko diskusijos ir apie tai, ar pavyks nelegalius migrantus gražinti į tas valstybes iš kur jie atvyko. Kitų šalių patirtis rodo, kad gražinama tik 25 proc.
Ekspertai, politikai ir apžvalgininkai puolė teikti pasiūlymus, kur dėti nelegalius pabėgėlius. Delfi apžvalgininkas Romas Sadauskas rašė – apgyvendinkime juos sanatorijoje Belarus. Juk tai Baltarusijos režimui pavaldi institucija. Kodėl tokia sanatorija veikia Druskininkuose – ar tai nepanašu į Trojos arklį? Ir gal tikrai būtų gera mintis apgyvendinti ten pabėgėlius? Kiti įtariai vertina iš Baltarusijos plūstančius migrantus ir sako, kad jie žali žmogeliukai – juos reikia sodinti į kalėjimą.
Nuomones rinko ir situaciją su Belarus sanatorija aiškinosi Daiva Ausėnaitė.

Pokalbis studijoje su vidaus reikalų viceministru Vitalijum Dmitrijevu apie tai, kokiose savivaldybėse bus įkurti pabėgėlių miesteliai.

Sveikatos apsaugos ministerija primena, kad kiekvieną ketvirtadienį be registracijos skiepija visos šalies savivaldybės, o gyventojams leidžiama rinktis bet kurią vakcinacijos centre esančią vakciną. Viena ar dviem vakcinos dozėmis paskiepyta apie 45 proc. visuomenės.
Ar vasaros atostogos ir užėję karščiai neprivertė pamiršti kovido? Gal visa galva pasinėrėme į vasaros teikiamus malonus ir pamiršome kovidą, jo keliamą grėsmę ir būtinybę vakcinuotis? Apie tai pokalbis studijoje su Sveikatos apsaugos viceministre Živile Simonaityte.

Laida Savaitės įvykiai sekmadienį 18 valandą per Delfi televiziją.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai