Savaitės įvykiai. Hibridinio karo ginklai – į Lietuvą plūstantys migrantai ir kokia Romano Protasevičiaus ateitis? (0)

85716
2021 birželio mėn. 20 d. 18:00
Kurį laiką stebime labai išaugusį nelegalių migrantų srautą iš Baltarusijos. Per nepilną pusmetį neteisėtų migrantų penkis kartus daugiau nei pernai per visus metus. Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis šią savaitę vykusiame susitikime su Graikijos užsienio reikalu ministru sakė, kad prieš Lietuvą vykdoma hibridinio karo operacija, o migracija naudojama kaip ginklas. Pasienyje įrengtas palapinių miestelis migrantams, o vyriausybė numatė papildomai skirti beveik 16 milijonų sienos su Baltarusija apsaugai.

Klausimų čia kyla nemažai. Pastaruosius keletą metų 97 proc. kontrabandinių rūkalų buvo pernešta iš Baltarusijos, tačiau tai neprivertė vyriausybės stiprinti sienos su Blatarusija. Kodėl susigriebta tik dabar? Dėl to, kad migrantai kelia daugiau rūpesčių nei nelegaliai cigaretes nešantys kontrabandistai? Dėl to, kad migrantai – visos Europos problema ir čia jau nesinori pasirodyti prastai? Ar dėl to, kad pagaliau suvokta, jog gyvename kaimynystėje labai priešiškai nusiteikusios valstybės?

Temą komentuos studijos viešnia – vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Šią savaitę prasidėjo paauglių vakcinacija, gali būti skiepijami vaikai nuo 12 iki 15 metų. Skiepijama tik viena vakcina – comirnaty, kurią gamina Pfizer ir BioNTech įmonės. Vaikai nuo dvylikos metų skiepijami Italijoje, Vokietijoje. Vaikų gydytojai pediatrai sako – vaikai serga ir pakankamai sunkiai, jie ilgą laiką buvo visai pamiršti. Medikai džiaugiasi, kad vakcinacijos procese galės dalyvauti ir vaikai.

Advokatas Ignas Vėgėlė atkreipė dėmesį į sveikatos ministerijos išplatintą informaciją, kad skiepytis vaikai gali ir be tėvų sutikimo. Jis sako – toks sprendimas prieštarauja pagrindiniams šalies teisės aktams. Skiepų skeptikai vėl traukia pašalinių efektų kortą ir sako, kad vaikų sveikata nerizikuos. Medikai turi savų argumentų.

Plačiau komentuos sveikatos apsaugos viceministrė Živilė Simonaitytė.

Šią savaitę vėl nustebino Baltarusijos režimo sulaikyto žurnalisto Romano Protasevičiaus pasirodymas viešai. Praėjo vos savaitę po jo vadinamojo interviu, kur jis prisipažino dalyvavęs pasitarimuose dėl Lukašenkos nuvertimo. Romanas tikino, kad jaučiasi gerai, kad jo niekas nemuša. Jo mama neslepia ašarų ir sako, kad motinai skaudžiasi matyti, kai tyčiojamasi iš jos vaiko.

Kad ši spaudos konferencija yra pasityčiojimas iš politinio kalinio pripažino ir britų žurnalistai – jie tiesiog išėjo, taip parodydami, kad nedalyvaus tame.
Kas daroma su Protasevičium, kad jis praėjus dviems savaitėms po sulaikymo davė tą vadinamąjį interviu? Kuo jis gąsdinamas ir kuo kaltinamas? Kuo virto Romanas Protasevičius Lukašenkos rankose – už virvučių tampoma lėle, kuri transliuoja viską, ką reikia ar nebloga korta, kuri bus metama politinių santykių žaidime? Plačiau pasakos Daiva Ausėnaitė.

Laida Savaitės įvykiai sekmadienį 18 val. per DELFI televiziją.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai