Savaitės įvykiai. Galimybių pasas, Šeimos gynimo maršo organizatorių spalvingos asmenybės ir pokalbis su Seimo pirmininke – apie partnerystės įstatymą (7)

26074
2021 gegužės mėn. 9 d. 18:00
Šią savaitę Vyriausybė vienbalsiai patvirtino galimybių pasą. Nuo gegužės 24 dienos jį galės turėti persirgę kovidu, paskiepyti ar pasidarę testą.

Ekonomikos ir inovacijų ministerija žada, kad iki to laiko bus išspręsti visi techniniai klausimai. Nors jau dabar pripažįstama, kad gali pritrūkti žmonių, darančių testus, nes testavimo vietų nebus jau tiek daug. Ir vien testavimas pareikalaus iki trijų milijonų.

Sveikatos ministras sako – svajoja sudalyvauti kokiose nors sporto varžybose. Jis net neabejoja, kad diegiant galimybių pasą bus klaidų, tačiau tai bus mūsų visų pastangos kažką veikti kartu.

O žmogaus teisių srityje dirbantys specialistai siūlo atkreipti dėmesį į tą siaurą liniją, kuria dabar eisime, kai atsiras galimybių pasas. Jie nuogąstauja, kad atsiras dvi žmonių rūšys – su galimybėmis ir be jų.

Kitą savaitę turi įvykti Didysis šeimos gynimo maršas. Šią savaitę netrūko kalbų apie maršo organizatorius. Jų asmenybės, buvę teistumai, santuokinė padėtis buvo išnarstyti po kaulelį. Artūras Orlauskas, vienas ryškesnių maršo organizatorių, susilaukė ypač daug dėmesio. Jo pasisakymai paskatino ne vieną politinės satyros kūrėją kurti personažus ir vesti istorines paraleles. Tačiau teisėsaugos institucijos jo kalbose nieko grėsmingo neįžiūri.

Kas yra tikrieji šio maršo organizatoriai ir rėmėjai? Šią savaitę skambėjo ne viena pavardė – Vitas Tomkus, Respublikos leidėjas, Ramūnas Karbauskis – kai pareiškė, kad dalyvaus šiame marše.

Apžvalgininkai sako – visas tas gaivalas, kuris buvo pažadintas maršo kūrėjų, tai vis dabartinės valdžios neapdairumo pasekmė. Kiti įsitikinę – vyksta visuomenės skaldymas pasitelkiant homoseksualumo temą. O ši tema visuomet sukelia konfliktus.

Laidos svečias – Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen. Kaip ji vertina galimybių pasą ir daug visuomenės dėmesio sulaukusį partnerystės įstatymą?

Laida Savaitės įvykiai sekmadienį 18 val. per Delfi televiziją.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai