Savaitės įvykiai. Didysis šeimos maršas, medikės iš Šiaulių mirtis ir Chodorkovskio kalba Europos parlamente (6)

9797
2021 gegužės mėn. 16 d. 18:00
Kremliaus kritikas Michailas Chodorkovskis šią savaitę skaitė pranešimą Europos parlamente. Savo kalboje jis pristatė įvairių valstybių įmones ir asmenis, glaudžiai susijusius su Putino aplinka.

Pasirodo, Kremliui palankių žmonių yra ir Europos parlamente.

Kalbėdamas apie Lietuvą Chodorkovskis minėjo įmonę Avia Solutions Group, buvusį politiką Algirdą Paleckį ir buvusį Lietuvos užsienio ministrą Vygaudą Ušacką.

Šį Chodorkovskio pasisakymą Lietuvoje rinkti europarlamentarai vertina kaip didelį žingsnį. Rasa Juknevičienė sako – prieš šešis metus nebuvo įmanoma net pagalvoti, kad Europos parlamente vyks tokie pranešimai.

Šią savaitę tame pačiame Europos parlamente vyko diskusija apie tai, kokia turėtų būti bendravimo su Rusija strategija. Panašu, kad kol kas Europos politikai nesutaria dėl esminio klausimo – kaip vertinti Putiną. O atsakymas į šį klausimą iš esmės ir nulems, kokia bus pasirinkta bendravimo su Rusija strategija. Kad aiškesnė strategija turi būti – sutariama vieningai.

Pirmadienį pasiekė skaudi žinia – neatlaikiusi psichologinio spaudimo, vadinamojo mobingo, nusižudė jauna gydytoja iš Šiaulių ligoninės.

Besižudantys medikai – reiškinys mūsų šalyje ne naujas. Tik reakcijos į jį kas kartą skiriasi. Ankstesnės kadencijos valdžios atstovai – sveikatos ministras Veryga, premjeras Skvernelis po medikų mirčių viešai reiškė užuojautas artimiesiems, atsiprašinėjo.

Šį kartą iš aukščiausios valdžios atstovų – tyla. Kalba tik naujieji Seimo nariai, kurie patys yra medikai.

Dėlfi komentatoriai neslepia apmaudo – reikalauja bausti, klausia, kodėl tokie nutikimai gydymo įstaigose netampa priežastimi iš karto atleisti įstaigos vadovus?

Medikai gi sako, kad psichologinis engimas prasideda dar universitete ir yra labai įsišaknijęs visoje sveikatos sistemoje. Ar įmanoma išvengti mobingo nulemtų mirčių gydymo įstaigose?

Studijos svečiai – šiuo metu Seime dirbantys medikai Jurgita Sėjonienė ir Linas Slušnys. Ar įmanoma gydymo įstaigose panaikinti vadovų vienvaldystę? Ar yra būdų pažaboti gydymo įstaigų administracijų piktnaudžiavima savo padėtimi, turima valdžia? Ir kiek ilgai dar taikstysimės su psichologinį smurtą neatlaikiusių medikų mirtimis?

Laida Savaitės įvykiai sekmadienį 18 val. Per Delfi televiziją.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai