Savaitės įvykiai. COVID-19 skyriuje dirbusio kunigo istorija, Lukašenkos cigarečių kontrabandos verslas ir Tapino konfliktas su Nausėda (4)

33991
2021 birželio mėn. 27 d. 18:00
Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje antros pandemijos bangos metu kasdien sergančiuosius lankė kunigas Gabrielius. Jis pats sunkiai persirgo per pirmąją bangą. Virusas pažeidė kunigo vidaus organus, prireikė kelių mėnesių reabilitacijos. Su mūsų laidos kūrybine grupe bendravęs kunigas be galo džiaugėsi, kad šią savaitę buvo diena, kai virusas nepasiglemžė nei vienos gyvybės.

Lietuvoje daugiau nei ketvirtis milijono persirgo kovidu. Medikų skaičiavimais, apie penktadalis pasveikusiųjų jaučia liekamuosius reiškinius. Jaučiamų simptomų yra nemažai ir jie kartais nepalieka žmogaus pusmetį ir ilgiau. Ar atsistatyti padeda reabilitacija, o gal užtektų vaikščioti pušynuose ir sveikiau maitintis?

Kaip medikai siūlo tvarkytis su tokiais postkovidiniais reiškiniais kaip nemiga, nerimas, sąnarių skausmai ar dingusi uoslė? Plačiau pasakos Daiva Ausėnaitė

Pernai muitininkų sulaikytų nelegalių rūkalų vertė siekė virš 63 milijonų eurų. Daugiau nei 60 procentų cigarečių sulaikoma pasienyje su Baltarusija. Didžioji dalis rūkalų pagaminta Gardine veikiančiame Neman fabrike.

Ne paslaptis, kad visą tabako pramonę Baltarusijoje prižiūri Lukašenkos aplinkos žmogus. Politikai pripažįsta, kad kontrabanda iš Baltarusijos dabar turi valstybinį stogą. Kontrabanda – tai naujas Lukašenkos versliukas ir pajamų šaltinis. O su tuo kovojantiems Lietuvos muitininkams alga šiemet pakilo... 20-čia eurų.

Muitininkai sako, kad pagal kontrabandos plėtros logiką, greitu laiku turėtų prasidėti nelegalių ginklų gabenimas. Ką reikia padaryti, kad užsidarytų kontrabandos kranelis iš Baltarusijos – politinės valios pakelti muitininkams algams, modernesnės įrangos pasienyje, o gal naujų sankcijų režimui?

Kodėl Laisvės TV įkūrėjas, žurnalistas Andrius Tapinas atsisako priimti apdovanojimą iš prezidento rankų? Išsamus pokalbis studijoje.

Laida Savaitės įvykiai sekmadienį 18 valandą per Delfi televiziją.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai