Savaitės įvykiai. Auganti trintis tarp Prezidento ir Vyriausybės, karantinas nepasiskiepijusiems bei skandalas Žemės ūkio ministerijoje (0)

15867
2021 liepos mėn. 25 d. 18:00
Sulėtėjusi vakcinacija šią savaitę vėl neramino politikus ir kurstė vis stipresnį konfliktą tarp prezidento ir vyriausybės.

Padėtis dėl koronaviruso sparčiai blogėja, vis naujos savivaldybės patenka į raudonąją zoną. Pykčio bangą sukėlė nemažas kiekis išmestų vakcinų, kurių galiojimo laikas pasibaigė. Vilniaus meras Šimašius pirmadienį pasiūlė padaryti testus mokamus, jo manymu, tai galėtų būti motyvacija pasiskiepyti.

Europarlamentarė Rasa Juknevičenė socialiniame tinkle pasiūlė nebendrauti su nepasiskiepyjusiais, nes jie grėsmė visuomenei.

Sveikatos apsaugos ministras Dulkys prognozavo, kad nuo rudens terminas karantinas bus keičiamas į „nepasiskiepijusių karantiną“.

Sveikatos ministrą jau ne pirmą savaitę kritikuoja prezidentas. Premjerė trečiadienio interviu rėžė – prezidentas ir jo patarėjai nori vadovauti kai kuriems procesams, kurie yra vyriausybės kompetencija.

Kuo baigsis šis vis augantis prezidento ir vyriausybės konfliktas? Ir kas jo priežastis – prasti vakcinacijos rodikliai ar kokios kitos priežastys?

Studijos svečias – Seimo narys Tomas Tomilinas pasakos apie savo konfliktą su Ramūnu Karbauskiu ir svarstys apie tolimesnę savo politinę ateitį žaliųjų partijoje ar kažkur kitur.

Dirbantys žemės ūkio ministerijoje ir jai pavaldžiose institucijose valdininkai turi gerą prieigą prie informacijos. Jie mato kiek yra laisvų valstybinės žemės sklypų ir turi daugiau galimybių nei eilinis žmogus tuos sklypus išsinuomuoti, deklaruoti ir gauti europines išmokas.

Juolab, kad valdininkams nedraudžiama būti ūkininkais. Ir jie labai noriai ūkininkauja, nuomuojasi valstybines žemės, jas deklaruoja ir gauna europines išmokas.

Žemės ūkio ministerija ėmėsi vidinio tyrimo. Nustatyta, kad dirbantys žemės ūkio ministerijoje ir jai pavaldžiose įstaigose gavo 20 milijonų europinių išmokų. STT sako – įtarimai dar niekam nepareikšti, ministras Kęstutis Navickas teigia – jau išaiškinta 40 žmonių, kurių veikla bus tiriama nuodugniau aiškinantis ar jie sofos ūkininkai, ar jie protegavo savo giminaičius, ar įsisavino europines išmokas, pasinaudodami tarnybine padėtimi.

Šią istoriją stebintis Delfi agro žurnalistas Arūnas Milašius sako – tokiems dalykams įvykti leidžia netobula ir į korupcijas linkusi žemės ūkio politika.

Laida Savaitės įvykiai sekmadienį 18 valandą per DELFI televiziją.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai