Savaitės įvykiai. „AstraZeneca“ krizė: kas ją sukėlė ir kaip tai atsilieps vakcinacijos procesui (21)

9300
2021 m. kovo 19 d. 15:00
Ar yra riba, skirianti kitokios nuomonės turėtoją nuo dezinformatoriaus? Kas sukėlė AstraZenecos vakcinos krizę? Pokalbis su Marium Laurinavičium

Svarbiausia šios savaitės tema – Astrazenecos vakcina. Paskelbus apie galimą šių vakcinų pašalinį efektą – kraujo krešulių susidarymą – viena po kitos Europos šalys ėmė skelbti, kad stabdo skiepijimąsi šia vakcina. Trečiadienį skiepijimas šia vakcina sustojo ir Lietuvoje.

Kol vieni užgniaužę kvapą laukė, ką nuspręs Europos vaistų agentūra. Kiti svarstė, kokios bus pasekmės vakcinacijos procesui ir kas tikrasis kaltininkas Astrazeneca vakcinos krizės. Reportažą parengė Daiva Ausėnaitė.

Kas sukėlė AstraZenecos vakcinos krizę? Konkurentai, Kinija, o gal Rusija? Studijoje laidos vedėja Daiva Žeimytė-Bilienė tęs temą ir kalbins Marių Laurinavičių apie tikrąsias vakcinos AstraZeneca krizės priežastis.

Dar iki korona viruso atsiradimo mūsų šalyje gyvavo nepalankus požiūris į vakcinas. Galima būtų nekreipti dėmesio į antivakserius ir sakyti, kad tai žmonių teisė turėti kitokią nuomonę bei ją reikšti. Tačiau korona viruso sukelta pandemija išryškino naują tendenciją – abejojantys žmonės įtraukiami į šių dienų nematomą karą. Jiems brukamos melagienos arba jie patys tampa dezinformatoriais. Dezinformacijos tikslas – palaužti, įtikinti netikėti savo šalimi, valdžia ir jos sprendimais.

Ar įmanoma įžvelgti ribą, skiriančią tiesiog kitokios nuomonės turėtoją nuo dezinformatoriaus? Ir ar mes nepralaimime šio hibridinio karo? Kviečiame žiūrėti išsamų reportažą.

Laida Savaitės įvykiai sekmadienį 19:30 per Delfi televiziją.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai