Savaitės įvykiai. Ar valdžios pavyzdys įtikins žmones skiepytis ir kodėl Šalčininkuose formuojasi penkta kolona (3)

27110
2021 m. kovo 26 d. 15:31
Ar valdžios pavyzdys įtikins žmones skiepytis? Kas kaltas, kad Šalčininkuose formuojasi penkta kolona? Pokalbis su Kirkilu ir Kubilium apie šimtą Vyriausybės dienų

Šalčininkų rajonas pastarosiomis savaitėmis išgarsėjo itin mažais skiepijimosi tempais. Žmonės tiesiog nesiskiepijo, vakcinos gulėjo. Vieni sako, kad nieko čia keisto – pastaruoju metu buvo per daug prieštaringos informacijos apie Astrazeneca vakciną.

Žmonės įsibaimino. Kiti gi sako – oficialiosios valdžios užmirštame krašte, kur lenkų rinkimų akcijos partija tvarkosi kaip savo kieme – kitaip būti ir negalėjo.

Be to, pasienis su Baltarusija sukūria palankias sąlygas klestėti sąmokslo teorijoms ir augti tam, kas vadinama penktąja kolona. Kai kurie šalčininkiečiai drąsiai rėžia – nesiekiepija, nes laukia rusiškos Sputnik vakcinos.

Šalčininkų meras pasiskiepijo ir savaitės pradžioje vakcinacija šiame krašte pajudėjo iš mirties taško. Vieni kaltino merą, kad jis leido skiepytis žmonėms ne pagal prioritetinį sąrašą, kiti jo elgesį pavadino lyderyste.

Astrazenecos vakcinos pasaulinės krizės padarinius stebime ir mūsų šalyje – žmonės nenori skiepytis ir, bendrai, suduotas nemenkas smūgis visam vakcinacijos procesui.

Savaitės pradžioje prezidentas, ministrai ir kiti politikai pasiskiepijo. Kokią įtaką tai padarys žmonių norui skiepytis pamatysime artimiausiu metu.
O dabar, reikia pripažinti, vakcinacija buksuoja.

Šeimos gydytojai sako, kad nuo ryto iki vakaro telefonu teikia žmonėms informaciją, ramina juos ir bando įtikinti eiti skiepytis.

Ar taip turėtų būti? Ko trūksta mūsų vakcinacijos procesui, kad jis vyktų sklandžiau? Apie tai – plačiau Daivos Ausėnaitės reportaže.

Studijos svečiai – G. Kirkilas ir A. Kubilius. Apie skiepijimąsi Lietuvoje ir pasaulinę vakcinų krizę, apie šimtą Vyriausybės dienų ir politines intrigas.

Laida Savaitės įvykiai sekmadienį, nauju laiku - 18 valandą per Delfi televiziją.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai