Kodėl svarbu mokyti kalbos užsienyje gyvenančius lietuvių vaikus? (0)

90
2021 m. balandžio 6 d. 11:53
Lietuvių kalbos, kultūros ir identiteto puoselėjimas užsienyje – pačių užsienyje gyvenančių lietuvių reikalas. Taip galima būtų apibūdinti Lietuvos požiūrį į užsienyje gyvenančius lietuvius. Ilgą laiką įvairios vyriausybės nieko konkretaus nedarė, tik deklaruodavo, kad taip, svarbu lavinti užsienyje gyvenančius lietuviukus, kad jie mokėtų kalbą, kad žinotų šalies istoriją, nes gal kada grįš tėvynėn.

Pasekmės tokio neveiksnumo akivaizdžios – tik 6 proc. užsienyje gyvenančių lietuvių lanko lituanistines mokyklas, mokosi lietuvių kalbos ir apie Lietuvą. Virš 100 000 lietuvių vaikų, gyvenančių užsienyje, taip ir neišmoksta kalbėti lietuviškai. Nors pasaulyje veikia keli šimtai neformalių lituanistinių mokyklų. Viena aktyvistė iš Airijos sako – kai į užsienį gyvenanti išvykę žmonės pamiršta savo kalbą, jie praranda ir savo sielą.

Kaip vyksta lituanistinis švietimas? Kas tie nematomi Lietuvoje pedagogai, dirbantys savaitgaliais ir po darbo? Kodėl svarbu mokyti lietuvių kalbos užsienyje gyvenančius vaikus? Ar tik dėl to, kad vieną dieną jie galbūt grįš į Lietuvą?

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai