„Pravieniškių mafijos“ filmo premjeros belaukiant – pokalbis su kūrėjais ir herojaisspeciali laida (1)

34076
2019 m. sausio 21 d. 20:24
Visą Lietuvą sudrebinusios ir kalėjimų sistemos tamsiąją pusę atskleidusios knygos „Pravieniškių mafija“ autorius, DELFI žurnalistas Dainius Sinkevičius žengė dar vieną žingsnį – visuomenei pristato dokumentinį filmą tuo pačiu pavadinimu.

Filmo premjera numatyta sausio 22 d. 18 val. nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje Vilniuje – nemokamame renginyje ne tik bus pirmą kartą parodytas dokumentinis filmas, bet ir pristatyta didelio skaitytojų dėmesio sulaukusi knyga.

Renginyje, kurį moderuos DELFI vyriausioji redaktorė Rasa Lukaitytė-Vnarauskienė, dalyvaus ne tik knygos ir filmo autorius, šv. Kristoforo apdovanojimą „Už žmogiškumą ir kilnią širdį“ pelniusi Lietuvos kalinių globos draugijos pirmininko pavaduotoja Milda Bliumenzonienė, bet ir 10 metų laisvės atėmimo bausmę Pravieniškėse atlikęs nuteistasis.

Jonui – 30 metų. Pataisos namuose jam teko patirti tikrą pragarą – vos tik patekęs į įkalinimo įstaigą jis susidūrė su aukščiausios kastos nusikaltėlių reketu, o kai atsisakė jiems paklusti, buvo išniekintas. Ir prievartą kentė metų metus – Jonas sako, kad pataisos namų darbuotojai ne tik palaikė Kauno nusikaltėlius, bet ir jiems talkino, o užnugario neturinčius ir pirmą kartą į nelaisvę patekusius nuteistuosius paversdavo vergais, iš jų tyčiodavosi be jokios priežasties.

„Tai, ką patyriau Pravieniškėse, yra tikrų tikriausias pragaras“, – sakė Jonas, kurio istoriją pasakoja „Pravieniškių mafija“.

Apie didelio skaitytojų dėmesio sulaukusią knygą, dokumentinį filmą ir tai, ką sausio 22 d. vakarą M. Mažvydo bibliotekoje išvys žiūrovai, antradienį 16.20 val. speciali DELFI laida. Vedėja – Kristina Ciparytė.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai