Verslininkai siūlo nukentėjusiems darbuotojams pervesti pinigus tiesiai į sąskaitas ir kokie vartotojų skundai karantino metu bei teisės (4)

7160
2020 m. balandžio 27 d. 09:51
Pirmojoje laidos dalyje Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) viceprezidentas ir „BOD Group“ valdybos pirmininkas Vidmantas Janulevičius, Kazimiero Simonavičiaus universiteto profesorė, ekonomikos daktarė Birutė Visokavičienė ir Socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Eglė Radišauskienė kalbės apie universalias bazines pajamas.

Pavyzdžiui, JAV buvo pasirinkta strategija kiekvienam dirbančiam amerikiečiui išmokėti 1,2 tūkst. dolerių. Lietuvos verslo asociacijų atstovai siūlo, kad valdžia taip pat galėtų išmokėti tam tikrą kompensaciją tiesiai į žmonių sąskaitas ir taip paskatinti vartojimą. Kodėl tokios strategijos nesiimta, ar ji dar galima – diskusija pirmoje laidos dalyje.

Antroje dalyje pokalbis su Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos Tarptautinių ir viešųjų ryšių skyriaus vyresniąja patarėja Natalija Jarmulkovič – dėl ko daugiausia gyventojai skundėsi karantino metu, ar nesąžiningi prekeiviai nubausti ir kokias taisykles privalo žinoti patys vartotojai.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai