Piniginiai reikalai. Verslai ruošiasi keliauti į teismą – reikalaus atlyginti žalą dėl karantinokita tema – darbuotojų teisės dirbant nuotoliniu būdu (0)

27515
2021 vasario mėn. 8 d. 12:00
Dėl karantino metu patirtos žalos ir ypač dėl to, kad dalis didžiųjų prekybininkų galėjo prekiauti ne maisto prekėmis, kai smulkieji ne, ruošiamasi kreiptis į teismą ir išieškoti žalą iš valstybės.

Smulkiojo ir vidutinio verslo tarybos pirmininkė Dalia Matukienė dar praeitą savaitę minėjo, kad yra surinkti apie 9 tūkst. parašų bendram ieškiniui. Tuo pačiu ir viltasi, kad greitu metu verslui bus leista veiklą atnaujinti ir šio žingsnio galbūt pavyks išvengti. Premjerė Ingrida Šimonytė taip pat vylėsi, kad Vyriausybė sprendimus priims greičiau nei pasirodys ieškiniai.

Tuo pačiu paaiškėjo jau ir sprendimas pirmojoje tokio tipo byloje. Vilniaus apygardos administracinis teismas ketvirtadienį atmetė „Aukštaitijos implantologijos klinikos“ skundą, kuriuo buvo prašoma atlyginti 34 tūkst. eurų žalą dėl karantino metu įvestų draudimų teikti paslaugas. Įmonė su tokiu sprendimu nesutinka ir ruošiasi jį skųsti.

Pokalbyje apie tai, kokiam ieškiniui ruošiasi verslininkai ir kokie jų šansai laimėti dalyvauja Lietuvos prekyviečių ir turgaviečių asociacijos vadovas Vytenis Butkevičius, advokatas Nerijus Zaleckas ir Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) Mokesčių komisijos pirmininkas Marius Dubnikovas.

Antra tema. Europos Parlamentas ėmėsi iniciatyvos, kad dirbantys nuotoliniu būdu darbuotojai turėtų teisę į privatų gyvenimą, t. y. turėtų teisę po darbo išjungti savo skaitmeninius prietaisus ir būtų darbdavio ar kolegų nepasiekiami. Socialdemokratai siūlo šią nuostatą siūloma perkelti ir į Lietuvos Darbo kodeksą. Tiesa, jame jau dabar numatyta, kad jei darbuotojas dirba viršvalandžius, už šiuos turi būti apmokama. Ar reikia papildomų taisyklių numatančių darbuotojo teises dirbant nuotoliniu būdu ir kaip reiktų užtikrinti jų laikymąsi?

Pokalbyje dalyvaus Lietuvos profesinių sąjungos konfederacijos (LPSK) pirmininkė Inga Ruginienė ir socialinės apsaugos ir darbo viceministras Vytautas Šilinskas.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai