Piniginiai reikalai. Pandemija milijoninių investicijų nesustabdė: ruošiamos naujos darbo vietosreportažas iš Lietuvos pašto logistikos centro (0)

51088
2020 m. lapkričio 16 d. 09:22
Koronavirusas nesustabdė investicijų Lietuvoje. Įmonės ir toliau praneša apie planuojamą plėtrą ir naujų darbo vietų kūrimą. Štai daiktų interneto srityje dirbanti „Teltonika“ iki 2024 metų Vilniuje ruošiasi investuoti daugiau nei 220 mln. eurų. Turėtų iškilti „Teltonika High Tech Hill“ pastatų kompleksas, kuriame įsikurs „Teltonika“ įmonių grupės laboratorijos, gamyba, pirmosios Lietuvoje daiktų interneto akademijos. Planuojama, kad čia dirbs daugiau nei 3000 darbuotojų, iš jų 2000 būtų naujos darbo vietos.

Tuo tarpu Kauno laisvojoje ekonomikos zonoje tolimesnę plėtrą planuoja automobilių komponentų gamintoja „Hella“. Per artimiausius kelerius metus įgyvendindama plėtrą bendrovė ketina investuoti kelias dešimtis milijonų eurų, o plėtros metu bus sukurta apie 250 naujų darbo vietų.

Apie šias investicijas kalbamės pirmoje laidos dalyje su „Teltonikos“ įmonių grupės įkūrėju Arvydu Paukščiu ir „Hella Lithuania“ Projektų diegimo ir pokyčių valdymo vadovu Mantu Skinderiu.

Antroje laidos dalyje reportažas iš naujojo Lietuvos pašto logistikos centro. Viso investicijos į jį siekia 24 milijonus eurų: 8 milijonai eurų investuoti į pastato statybas, apie 11 milijonų eurų investuota į įrangą, kita dalis – kitoms pastato reikmėms. Jau dabar čia pradeda veikti pirmoji įrengimų linija, kuri padės automatizuotai skirstyti smulkias siuntas. Procesai bus modernesni, tad ir darbuotojų reikės mažiau, kurie iki šiol visas siuntas skirstė rankomis. Apie logistikos centrą plačiau Delfi televizijai pasakoja Lietuvos pašto generalinė direktorė Asta Sungailienė.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai