Piniginiai reikalai. Pandemija atlyginimų neapkarpė, bet ar kitąmet piniginės dar pilnės? (9)

31605
2020 lapkričio mėn. 30 d. 12:00
Lietuvos statistikos departamentas pranešė, kad vidutinis mėnesinis darbo užmokestis trečiąjį ketvirtį šiemet sudarė 1 454,8 euro „ant popieriaus“ ir, palyginti su antruoju ketvirčiu, padidėjo 4 proc.

Per metus, kaip skelbiama, vidutiniškai atlyginimai iš viso padidėjo 10,4 proc. Vis dėlto analitikai pastebi, kad įmonių skolos keliasi į kitus metus, tad gali grėsti bankrotų banga, stabdomi plėtros planai, o valstybės skola auga, tad didinti viešojo sektoriaus darbuotojų atlyginimus galimybių taip pat bus mažiau.

Apie tai, kam šiemet didėjo atlyginimai ir kokios prognozės kitiems metams laidoje kalbėsimės su finansų analitikų Mariumi Dubnikovu, Lietuvos banko Makroekonomikos ir prognozavimo skyriaus viršininke Kotryna Tamoševičiene ir ekonomistu Vaidu Navicku.

Kita laidos tema – Darbo inspekciją pasiekiantys darbuotojų skundai dėl neteisėtų atleidimų. Valstybinės darbo inspekcijos Darbo teisės skyriaus vedėjas Šarūnas Orlavičius papasakos, ar sulaukiama daugiau skundų dėl darbo prastovų metu, atleidimų, neišmokėtų atlyginimų ir, ką būtina žinoti darbuotojui apie savo teises.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai