Piniginiai reikalai. Nesibaigiantys grasinimai iš Baltarusijos – kam ruošiasi vežėjai antra tema: turgaviečių ateitis, kai paramos visiems nepakako (5)

36468
2020 m. rugsėjo 21 d. 11:13
Aliaksandras Lukašenka jau ne kartą pagrasino užverti sienas ir nebepraleisti vilkikų iš Lietuvos. Viešojoje erdvėje buvo pasirodžiusios ir kelios datos, kuomet tai gali įvykti. Vis dėlto, vilkikai vis dar juda, tačiau jų laukia daug griežtesni patikrinimai.

Pirmojoje laidos dalyje pokalbis su „Linavos“ prezidentu Romu Austinsku, finansų analitiku Mariumi Dubnikovu ir Lietuvos Komercijos atašė Baltarusijoje Julijumi Glebovu apie spaudimą Lietuvos transporto sektoriui – ar jau ieškoma kitų kelių, kaip vyksta patikros ir ar yra signalų, kad grasinimai virstų realybe.

Toliau laidoje – reportažas iš užsienio. Dėl COVID-19 nemažai daliai avialinijų lėktuvų stovint ant žemės, kompanijos, besipelnančios iš orlaivių išmontavimo ir prekybos jų dalimis, pastebi pirmuosius laukto suaktyvėjimo ženklus – vežėjai spartina lėktuvų darbo pabaigą.

Antrasis laidos pokalbis su Lietuvos prekyviečių ir turgaviečių asociacijos prezidentu Vyteniu Butkevičiumi. Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) skyrė 1,7 mln. eurų turgavietės mokesčio kompensacijos 5,7 tūkst. turgaviečių prekiautojų, tačiau iš viso paraiškas pateikė 7,6 tūkst. prekiautojų. Anot VMI, dalis smulkiųjų verslininkų neatitiko Vyriausybės nustatytų kriterijų, pavyzdžiui, nedirbo nustatytu laikotarpiu arba vykdė kitą veiklą nei ta, kuri nurodyta, norint pretenduoti į paramą. Pokalbyje aptarsime, prekeivių finansinę padėtį – ar per vasarą pavyko atsigriebti, kiek veiksminga valstybės parama ir kokios galimybės toliau išsilaikyti.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai