Piniginiai reikalai. Milijonai įmonėms sėdinčioms ant bankroto slenksčio – koks šokas laukia pinigams išsekus (8)

15951
2021 liepos mėn. 26 d. 12:00
Lietuvoje auga įmonių „zombių“ skaičius. Duomenų analitikos bendrovės „Scorify“ duomenimis, per tris mėnesius verslo „zombių“ skaičius pasipildė beveik 300 įmonių ir dabar siekia 1700.

Valstybės kontrolės ataskaitoje nurodoma, kad nors šių metų pirmąjį ketvirtį užfiksuota 47,5 proc. mažiau bankrotų nei atitinkamu laiku pernai, susirūpinimas kyla. Kaip pastebi Valstybės kontrolė, valstybės pagalba milijoninėmis sumomis skiriama įmonėms, kurios yra ant bankroto slenksčio.

Per pastaruosius tris mėnesius bankroto procedūros buvo pradėtos 181 įmonei, iš jų 95 įmonėms 2020 m. buvo suteikta 14 mln. Eur valstybės pagalba, kurios didžiąją dalį – 12,6 mln. Eur – sudarė mokesčių atidėjimas

„Creditinfo Lietuvos“ verslo plėtros ir strategijos vadovė, ekonomistė Jekaterina Rojaka anksčiau yra teigusi, kad bankrotų skaičius gali išaugti baigiantis valstybės pagalbai ir piką pasiekti 2022 metais.

Laidoje „Piniginiai reikalai“ apie valstybės leidžiamus pinigus įmonių „zombių“ palaikymui ir artėjančią bankrotų bangą kalbėsimės su ekonomiste Jekaterina Rojaka ir valstybės kontrolieriumi Mindaugu Macijausku.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai