Piniginiai reikalai. Kokią Lietuvos finansinę situaciją palieka nueinanti valdžia? (3)

31027
2020 m. lapkričio 22 d. 22:00
Pirmojoje laidos dalyje kalbamės su naujuoju Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininku, Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariu Mykolu Majausku ir buvusiuoju BFK pirmininku, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos nariu Valiumi Ąžuolu.

Pokalbio metu aptarsime, kokį 2021 metų biudžetą palieka nueinanti valdžia ir kokių pokyčių gali įnešti naujoji jį peržiūrint. Taip pat aptarsime planuojamus 4 metų darbus. Prezidentas įvardija, kad tikisi, jog bus sumažinta pajamų nelygybė, panaikintos neteisingos mokestinės lengvatos. Valdančiojoje koalicijoje esantys liberalai žadėjo mažinti darbo mokesčius. Aptarsime, kokie mokestiniai pokyčiai gali virsti realybe per keturis metus, turint išaugusią skolą po pandemijos.

Antrojoje laidos dalyje – pokalbis su „Coface Baltics“ generaliniu direktoriumi Mantvydu Štareika. Remdamasi 2019 m. duomenimis „Coface“ sudarė didžiausių Vidurio ir Rytų Europos įmonių sąrašą, kuriame Lietuvos įmonių padaugėjo nuo 19 iki 22.

Naujajame reitinge tarp lietuviškų įmonių į aukščiausią vietą išsiveržė „Vilniaus prekyba“. Pokalbyje aptarsime plačiau, kokios įmonės atsidūrė reitinge, kas tam turėjo įtakos,kaip Lietuva atrodo palyginti su Latvija ir Estija ir ar ateityje pandemija šios augimo tendencijos nepakeis.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai