Piniginiai reikalai. Ekonominės krizės alsavimas – ar grėsmė jau praėjo ir kiek laiko prireiks atsigauti po pandemijos? (6)

23625
2020 m. spalio 12 d. 10:03
Neseniai Tarptautinio valiutos fondo (TVF) vadovė Kristalina Georgieva teigė, kad vyriausybėms toliau gausiai išlaidaujant, pasaulinis nuosmukis, kurį sukėlė COVID-19, nebus toks gilus, kaip tikėtasi, tačiau perspėta, kad krizė dar nesibaigė.

„Coface“ duomenimis, šiemet bendrasis vidaus produktas (BVP) pasaulyje, palyginti su 2019 m., smuks ne 13 proc., kaip buvo prognozuota pandemijos pradžioje, o 4,8 proc.

Tačiau pasaulio šalyse situacija ne vienoda – vienoms ekonomikos atsigauti laiko prireiks daugiau nei kitoms. Prognozuojama, kad euro zonos ir JAV ekonomikoms visiškai atsigauti prireiks mažiausiai 3 metų. Europoje lėčiausio atsigavimo tikimasi Ispanijoje ir Italijoje.

O kaip bus Lietuvoje? Kiek laiko prireiks ekonomikai atsigauti ir kuriems sektoriams bus sunkiausia? Apie ekonominę padėtį pasaulyje ir Lietuvoje laidoje kalbamės su „Coface Baltics“ generaliniu direktoriumi Mantvydu Štareika, SEB banko ekonomistu Tadu Povilausku ir „Scorify“ vadovu Žilvinu Mileriu.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai