Piniginiai reikalai. Bandymai pažaboti šešėlį tarp nuomotojų, brangstantis būstas ir perskaičiuota šalies turto vertė (1)

36749
2020 m. rugsėjo 28 d. 11:25
Finansų ministerija parengė ir užregistravo įstatymų pakeitimus, kuriais bandoma išguiti šešėlį iš būsto nuomos. Numatoma, kad nuomojant gyvenamąsias patalpas sutartys privalės būti užregistruotos, o to nepadarius laukia įspėjimai ir net 1600 eurų siekiančios baudos. Be to, nepaisant karantino ir pandemijos būsto kainos toliau auga, vilniečių galimybė įpirkti būstą mažėja.

Apie šešėlį nuomotojų tarpe ir NT kainas kalbėsimės su Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) Kontrolės departamento direktore Egle Ramanauskiene, Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) prezidentu Mindaugu Statulevičiumi ir „INVL“ vyriausiąja ekonomiste Indre Genyte-Pikčiene.

Antrasis laidos pokalbis su Registrų centro Registrų tvarkymo direktoriumi Kaziu Maksvyčiu. Registrų centras jau perskaičiavo vidutines žemės sklypų, butų ir gyvenamųjų namų vertes. Vertėms išaugus, tikėtina, kad kitąmet daugiau gyventojų privalės susimokėti ir NT mokestį. Laidoje aptarsime, kokio turto vertė išaugo labiausiai, kuriuose miestuose ir kokius pokyčius tai reikš gyventojams.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai