Inovacijų reforma Lietuvoje: kokias esmines problemas ja siekiama spręsti (1)

20444
2021 gruodžio mėn. 8 d. 10:00
Net ir turint aukštos kvalifikacijos specialistus, įvairias finansavimo galimybes ir didžiulę mokslo pažangą, šiai dienai Lietuvos inovacijų ekosistema vis dar atsilieka nuo kitų panašaus išsivystymo ir dydžio valstybių.

Lietuvos silpnybėmis įvardijamos palyginti kuklios viešosios investicijos į mokslinius tyrimus ir eksperimentinę plėtrą versle, technologijų bei inovatyvių paslaugų eksportas. Todėl siekdama progreso šiose srityse Ekonomikos ir inovacijų ministerija pradėjo inovacijų reformą.

Kokių pakeitimų ši reforma atneštų Lietuvai, jei šį ketvirtadienį Seime būtų priimtas su ja susijęs įstatymo pakeitimas, kodėl jis toks reikalingas, taip pat kodėl taip stipriai atsiliekame nuo kitų šalių inovacijų atžvilgiu, kokios mūsų ypatybės trukdo judėti į priekį ir kuriose srityse galėtume būti ypač stiprūs?

Apie tai kalbamės su Lietuvos informacinių ir ryšių technologijų asociacijos „Infobalt“ vadovu Mindaugu Ubartu bei Lietuvos privataus ir rizikos kapitalo asociacijos vykdančiąja direktore Gerda Sakalauskaite ir „Investuok Lietuvoje“ vadovu Elijumi Čiviliu.

Laidą inicijuoja Ekonomikos ir inovacijų ministerija.

Užsakymo nr.: PT_88888085

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai