NBA čempionate prieš „Visų žvaigždžių“ savaitgalio šventę sužaistos dvejos paskutinės reguliariojo sezono rungtynės, iš kurių vienos baigėsi išskirtinai dramatiškai, o dėmesys nukrypo ne tik į krepšininkus, bet ir į lemiamą sprendimą ryžtingai priėmusius teisėjus.

Dramatišku finišu paženklintos rungtynės vyko Čikagoje, kur vietos „Bulls“ (28/29) paskutinę sekundę 104:103 (22:25, 20:33, 29:20, 23:25) palaužė vienus Rytų konferencijos lyderių – Bostono „Celtics“ (37/20) krepšininkus.

Permainingame mače svarstyklės sviro tai į vieną, tai į kitą pusę, o pagrindiniais smuikais aikštėje šį kartą griežė du būsimi „Visų žvaigždžių“ mačo dalyviai – svečių gynėjas Isaiah Thomasas ir šeimininkų puolėjas Jimmy Butleris. Būtent pastarajam ir priklausė galutinis žodis rungtynėse.

Paskutinės „Bulls“ atakos metu J. Butleriui buvo patikėta atlikti lemiamą metimą – šeimininkai tuo metu atsiliko (103:102), o atakuodamas iš vidutinio nuotolio puolėjas kamuolį iš rankų išleido likus žaisti vos 0,9 sek. Tą akimirką prieš jį gynęsis Marcusas Smartas ištiesė ranką, ir teisėjų nuomone, kepštelėjo J. Butleriui per alkūnę, taip sutrukdydamas pastarojo metimui.

Nors įsitikinti tuo, ar pražanga iš tikrųjų buvo, sudėtinga netgi daug kartų žiūrint situacijos pakartojimą, arbitrai nusprendė pasiųsti „Bulls“ atstovą prie baudų metimo linijos.

Tai buvo lemiamas sprendimas. J. Butleris realizavo abu baudų metimus ir sugrąžino šeimininkams 1 taško pranašumą, o laiko atsitiesti „Celtics“ nebeliko.