Moters vizija. Ignas Staškevičius apie moterų lyderystę: vertinkime rezultatus, o ne lytis (3)

7820
2021 m. rugsėjo 21 d. 09:47
Ar vis dar gajus stereotipas, kad moterims aukštose pareigose reikia įdėti daugiau pastangų norint įrodyti savo vertę yra tiesa? Ignas Staškevičius, Lietuvoje žinomas verslininkas ir rašytojas, savo profesiniame kelyje sutiko daugybę moterų.

Artėjant didžiausiai motyvacinei konferencijai moterims "Moters vizija" www.motersvizija.lt jis sutiko pasidalinti savo įžvalgomis apie moterų lyderystę.

I. Staškevičiaus teigimu, visiems verslams yra naudinga įtraukti kuo daugiau moterų į jų kūrimą, sprendimų priėmimą. Anot garsaus verslininko, pasinaudoti lyčių skirtumais yra tiesiog pragmatiška, kadangi tai suteikia žymiai platesnį požiūrį, erdvės gilesnei diskusijai, taip gimsta labiau pasverti sprendimai. Ignas sako, kad moterų ir vyrų lygių galimybių klausimas vis dar yra aktualus, kai kalbame apie darbo užmokestį ar vadovaujamų pareigų situaciją.

"Ar moteris tikrai vis dar reikia globoti ir proteguoti, kad jos įgytų lygias galimybes? Ar jos tikrai yra silpnesnės nei vyrai? " - retoriškai klausia I. Staškevičius.

Štai tarkim, moterų įtraukimo į politiką srityje Lietuva yra minima, kaip teigiamas pavyzdys - praeitoje kadencijoje tarp Vyriausybės narių moterys sudarė tik 8 proc., o šiuo metu – net 43 procentus. Tačiau ir čia žinomas verslininkas mato daug stereotipiško požiūrio, todėl jis siūlo lyginti konkrečių žmonių pasiekimus, o ne tai, kokios lyties jie yra.

"Jeigu lygintumėme konkrečius atvejus. Pavyzdžiui Dalia Grybauskaitė buvo prezidentė. Žiūrėkime, kas jai pavyko, kokių rezultatų pasiekė ir palyginkime su A. Brazausku, G. Nausėda, V. Adamkumi. Lyginkime rezultatus. Kalbėkime ne apie vyrą ir moterį, o apie rezultatus", teigia I. Staškevičius.

Apie moterų lyderystę, jų įtaką kuriant verslus ir būtinybę įtraukti kuo daugiau moterų į strateginių sprendimų priėmimą, Ignas Staškevičius laidoje "Moters vizija" jau šį antradienį – rugsėjo 21 d. per DELFI TV 20.30 val.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai