09:00 2015 lapkričio mėn. 21 d.

Užkietėjęs keliautojas: yra kalnas Lietuvoje, kuris paliko didesnį įspūdį nei Everestas (87)

77537
2015 lapkričio mėn. 21 d. 09:00
Vladas Vitkauskas žmogus-legenda, įkopęs į visas aukščiausias visų žemynų viršūnes ir ten iškėlęs Lietuvos trispalvę. Kelionę į pasaulio aukščiausią viršūnę Everestą jis organizavo pats, įsiregistravęs Nepalo moterų ekspedicijos fotografu. Tiesa, vėliau jam teko kone nuo Everesto viršukalnės pargabenti viršūnę pasiekusios ir tik 80 metrų nusileisti įstengusios nepalietės alpinistės Pasang Lhamu kūną.

Prisimindamas šį įvykį, V. Vitkauskas žurnalistui Rimvydui Valatkai atskleidė, kad ne žmogaus organizmui sutvertomis sąlygomis ir su nušalusiais pirštais jis rizikavo savo gyvybe dėl gyvųjų, kurie neturėjo jokio supratimo, ką daro, ir juos siuntė pargabenti alpinistės kūno. „Aš mačiau, kad juos siunčia į pražūtį“.

Nepaisant to, kad keliautojas aplankė daugybę aukščiausių žemės viršūnių, svarbiausi gyvenimo prisiminimai ir įspūdžiai jam siejasi su Lietuvos kalnais.

Nepriklausomybės 25-mečio proga DELFI TV pristato projektą „Mano pergalės kelias“, kurio metu išgirsite apie 25 Lietuvos vėliavas ir jų savininkus. Projekte atskleidžiamos asmeninės istorijos apie laisvų žmonių pasiekimus ir lietuvišką trispalvę.

Projekto tikslas – parodyti, kad kiekviena Lietuvos vėliava yra skirtingo žmogaus istorija, talpinanti aistrą ir užsidegimą, vertus prisiminti darbus bei pasididžiavimo savo šalimi jausmą.

Vėliavų savininkus, aistringus savo srities profesionalus, kalbina ir istorijomis su jumis dalinasi Rimvydas Valatka.

Daugiau

Rekomenduojame

Naujausi