14:00 2016 sausio mėn. 19 d.

Patriotizmo triumfas: kai Lietuva skendėjo krizėje, giedojo himną skirtingose pasaulio šalyse (0)

5067
DELFI TV
2016 sausio mėn. 19 d. 14:00
„Tūkstantmečio Odisėjos“ organizatorius, verslininkas ir buriuotojas Raimundas Daubaras pasaulį sudrebino giedodamas tautišką giesmę.

Tam, kam kiti ruošiasi metus, patriotiškai nusiteikusi lietuvių buriuotojų komanda pasiruošė per kelis mėnesius. 2008 metų spalio 5 dieną „Ambersail LTU 1000“ jachta išplaukė iš Klaipėdos aplink pasaulį. Šios kelionės metu buvo aplankytos 26 lietuvių bendruomenės penkiuose kontinentuose.

Su Lietuvos trispalve keliavę buriuotojai į Lietuvą grįžo Valstybės dienos išvakarėse 2009 metų liepos 5 dieną ir tuo metu viso pasaulio lietuviai vienu metu giedojo „Tautišką giesmę“.

Apie ašaras ir jausmus, kurie užplūsdavo tomis dienomis, R. Daubaras papasakojo žurnalistui Rimvydui Valatkai.

Nepriklausomybės 25-mečio proga DELFI TV pristato projektą „Mano pergalės kelias“, kurio metu išgirsite apie 25 Lietuvos vėliavas ir jų savininkus.

Projekte atskleidžiamos asmeninės istorijos apie laisvų žmonių pasiekimus ir lietuvišką trispalvę. Projekto tikslas – parodyti, kad kiekviena Lietuvos vėliava yra skirtingo žmogaus istorija, talpinanti aistrą ir užsidegimą, vertus prisiminti darbus bei pasididžiavimo savo šalimi jausmą.

Vėliavų savininkus, aistringus savo srities profesionalus, kalbina ir istorijomis su jumis dalinasi Rimvydas Valatka.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai