Į kūrybos procesą įtraukia visus: kiekviena idėja, įgavusi kūną, yra laimėjimas (0)

2889
2015 m. rugpjūčio 14 d. 20:17
Dar 2009 m. Šv. Kristoforo statulėle apdovanoto „Už visuomenės įtraukimą į kūrybos procesą“ skulptoriaus Tado Gutausko darbai kalba patys už save – jis juose atspindi tai, kas sava ir brangu kiekvienam lietuviui. Ar tai būtų skultūra Lietuvos krepšiniui, ar skulptūra „Laisvės kelias“ Konstitucijos prospekto ir Geležinio vilko gatvių sankirtoje, kurioje įsiamžinti galėjo kiekvienas, ar „Vienybės medis“, kurio kūrime dalyvavo daug Lietuvos žmonių – jų pasiūlytų šimto iškiliausių Lietuvos tūkstantmečio asmenybių vardai iškalti simboliškoje akmeninėje verpstėje.

Žurnalisto Rimvydo Valatkos paklautas, kas pasikeitė Lietuvoje per 25 Nepriklausomybės metus, T. Gutauskas džiaugėsi, kad dabar galima stebėti žmonių savęs paieškas ir tai, kad pagaliau atsirado įsisąmoninimas, kad mes esame tauta, valstybė.

„Vis mažiau kapstomės po tai, kad buvo negerai ankščiau, kas buvo negerai sovietmečiu, manau, kad dabar vis labiau suprantame, kad mūsų yra mažai ir kad turime veikti kažką pozityvaus“, - kalbėjo jis.

Nepriklausomybės 25-mečio proga DELFI TV pristato projektą „Mano pergalės kelias“, kurio metu išgirsite apie 25 Lietuvos vėliavas ir jų savininkus.

Projekte atskleidžiamos asmeninės istorijos apie laisvų žmonių pasiekimus ir lietuvišką trispalvę. Projekto tikslas – parodyti, kad kiekviena Lietuvos vėliava yra skirtingo žmogaus istorija, talpinanti aistrą ir užsidegimą, vertus prisiminti darbus bei pasididžiavimo savo šalimi jausmą.

Vėliavų savininkus, aistringus savo srities profesionalus, kalbina ir istorijomis su jumis dalinasi Rimvydas Valatka.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai