14:00 2015 gruodžio mėn. 6 d.

K. von Hornslethas: The deep storage project (0)

60
2015 gruodžio mėn. 6 d. 14:00
Kristianas von Hornslethas, be abejonės, yra vienas iš įdomiausių, labiausiai vaizduotę provokuojančių ir linksminančių naujosios kartos menininkų Europoje.

Gimęs Škotijoje, užaugęs Danijoje, Kristianas von Hornslethas pasitelkdamas negailestingą sąmojį sukelia diskusiją apie mūsų maniją prekės ženklams, įžymybėms ir aktualiems politiniams įvykiams. Talentas tuo pačiu metu šokiruoti ir įkvėpti pelnė jam didelį populiariumą Danijoje tarp naujosios kartos nuomonės formuotojų ir meno mėgėjų. Net garsus pjesių rašytojas Jakobas Weisas parašė pjesę pavadinimu „Nužudyti Hornslethą“ (angl. Kill Hornsleth), kuri laimėjo du aukščiausius nacionalinius dramos apdovanojimus Danijoje.

Novatoriškas K. von Hornsletho projektas „Hornsletho kaimo projektas Ugandoje“ (angl. Hornsleth Village Project Uganda), kuriame jis įkalbino neturtingų Afrikos kaimų gyentojus legaliai pasikeisti savo pavardes į Horsnletho mainais į ožką ar kiaulę, sukėlė tarptautinę audrą žiniasklaidoje. Taip jis tapo populiariu visuomenės oratoriumi.

K. von Hornslethas dirba skulptūros ir spektaklių projektuose bei jungia žiniasklaidos portretus, kurie pristato jo šmaikščius juokelius ar jo skiriamuoju ženklu tapusį šūkį F.Y.A.L., kuris reiškia „Fuck you art lovers“ arba „For young art lover“, priklausomai nuo to, kas klausia. Tarp jo žymiausių projektų yra ir rankomis išpaišyti automobiliai, tokie kaip „Morgan“ uosto automobiliai, „Lamborghini“ ir motociklai „Ducati“.

Jo darbai buvo pristatomi galerijose ir muziejuose visame pasaulyje, daugiausia Vokietijoje, Niujorke, Šanchajuje, Danijoje, Prancūzijoje ir Italijoje. K. von Hornsletho plati vaizduotė, šmaikštumas ir provokuojantys pasisakymai pelnė jam augančią sekėjų grupę, kaip ir aštrią kritiką. Tačiau kaip pareiškė danų meno kritikas, K. von Hornslethas yra vienas iš šiandien labiausiai apsišvietusių ir išsilavinusių menininkų.

2014 m. pavasarį K. von Hornslethas baigs dokumentinį filmą apie didžiausią savo meno projektą „The deep storage project“. Pastaruosius trejus metus visame pasaulyje jis inicijavo meno vakarus, kuriuose rinko DNR kraujo pavyzdžius ir dėjo juos į didelę skulptūrą, kuri buvo panardinta į giliausią vandenyno dalį Marianų įduboje.

Daugiau

Naujausi

Joninių šventė 2019 birž.. 23d. 18:50

Joninės Jonavoje 2019

1137