R.I.T.A. įdarbintas neįgalusis pasijuto įrankiu valstybės pinigams plauti (1)

1754
2017 m. lapkričio 7 d. 13:05
Neįgaliųjų integracijai į darbo rinką Lietuvos valstybė per metus skiria apie trisdešimt milijonų eurų. Už šias subsidijas įdarbinti keturi procentai neįgalių Lietuvos žmonių. Ketvirtadalis tokių žmonių susiranda darbą patys, jie dirba įmonėse, kurios jokių subsidijų negauna. Likusieji – bedarbiai, nustatė Laisvės TV laida R.I.T.A.

Socialinės apsaugos ministras Linas Kukuraitis dar pernai gruodį sakė, kad tokią sistemą reikia keisti nedelsiant. Dar jis sakė, kad reikalingi įstatymų pakeitimai bus priimti pavasario sesijoje ir įsigalios nuo lapkričio, tačiau jie nėra nei priimti, nei įsigaliojo, teigiama reportaže.

„Aišku, kad situacija yra negera – tiek su socialinėmis įmonėmis, tiek su neįgaliųjų įdarbinimu. Situacija, deja, nėra pasikeitusi. Nėra koncepcijos“, - sakė L. Kukuraitis.

Pasak ministro, įstatymų leidybos prerogatyva buvo perleista Seimo nariams. „Buvo iniciatyva iš trijų žmonių – tai yra Seimo narių Justo Džiugelio, Aušros Maldeikienės ir Ingridos Šimonytės, jie inicijavo, (…) deja pusę metų mes praradome“, - sakė L. Kukuraitis.

Seimo Neįgaliųjų teisių komisijos pirmininkas Justas Džiugelis su tokiais ministro žodžiais nesutiko.

„Mes padarėme visus darbus, kurie priklauso nuo parlamentarų, ir tikrai parodėme politinę valią, kad socialinių įmonių pertvarka būtų įgyvendinta“, - kalbėjo J. Džiugelis. Laisvės TV žurnalistai atkreipė dėmesį, kad neįgaliųjų darbo klausimus, įstatymus ir lėšų skirstymą stengiamasi pertvarkyti ne pusmetį, o jau penkerius metus. Valdžios, atrodo, neveikia pavyzdžiai, kad norint įsidarbinti ir įdarbinti nereikia nei socialinės įmonės statuso, nei valstybės dotacijų. Kaip ir neįgaliųjų tvirtinimai, kad socialinėse įmonėse jie dažnai tampa įrankiais valstybės pinigams plauti, teigiama reportaže.

Daugiau

Naujausi