Kasdienybės herojai. Lietuvė Švedijoje bėgo nuo smurtaujančio vyro, bet neteko sūnaus ir buvo išmesta į gatvę: ar emigrantė ten - antrarūšė? (5)

28112
2021 gruodžio mėn. 20 d. 21:00
Lietuvės drama Švedijoje - bėgo nuo mušančio vyro, o buvo išmesta į gatvę ir neteko sūnaus.

„Belieka arba išprotėti, arba nusižudyti“, - sako Diana Maria Olsson ir teigia - Švedijos institucijos jos negynė, nes yra emigrantė iš Rytų Europos: „Teisme jie pasakė - aš pasigrobsiu vaiką ir pabėgsiu į Lietuvą“.

Diana teigia - svajonių šalimi vadinamoje Švedijoje teismai gina savo piliečius, tuo tarpu emigrantai ten yra antrarūšiai, o lygiomis vyrų ir moterų teisėmis ten net nekvepia.

„Vyras man pasakė - jeigu tu skirsiesi, aš iš tavęs atimsiu vaiką, tu neturėsi kur gyventi ir tavo gyvenimas bus sužlugdytas. Taip ir atsitiko“, - sako specialiai dėl šio interviu į Lietuvą atskridusi Diana.

„Mamai susitikti 4 kartus per metus su mažiuku vaiku, man čia nonsensas visiškas“, - patikina Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centro vadovė, dr. Dalia Puidokienė, kuri teikia pagalbą asmenims, nukentėjusiems nuo seksualinio išnaudojimo bei smurto artimoje aplinkoje. Jos teigimu - Lietuvos institucijos visiškai negina ir nekovoja dėl savo piliečių.

Gyvenimo būdo laida „Kasdienybės herojai“ - tai stiprių asmenybių jaudinančios gyvenimo istorijos. Kas savaitę - interviu su gerai žinomais, o gal išskirtinį gyvenimo būdą pasirinkusiais žmonėmis.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai