Istorijos laboratorija. Atminties skylių lopymas. Ką prarado Vilniaus universitetas ir valstybė?DELFI ir Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto projektas (0)

1423
2019 m. gegužės 13 d. 15:35
Vilniaus universiteto istorija nėra vienalytė, ne visada vien sėkminga ir graži. Šiemet VU švenčia 440 metų jubiliejų – tai ilga institucijos istorija, bet universitetas ne vien vieta – tai žmonės – profesoriai, studentai, ir darbuotojai, kurie ir kuria Universitetą.

Universitetui švenčiant jo sėkmę svarbu puoselėti bendruomenės atmintį ir nebijoti kelti nepatogių klausimų apie XX a. totalitarinių režimų žalą universitetui ir Lietuvos valstybei. Santykio su praeitimi radimas yra užduotis, išgryninanti vertybes ir apibūdinanti mus pačius. Simbolinių „Atminties diplomų“ teikimo iniciatyva – viena iš VU veiklų, kuria ir siekiama šių tikslų. Kaip istorikams įvertinti dėl totalitarinių režimų veiksmų patirtus intelektualinius nuostolius?

Ar galėtume prognozuoti, kaip būtų atrodžiusi Lietuva, jei galimybės studijuoti netekę studentai būtų pasiekę savo tikslų? Jei totalitarizmo girnos nebūtų sumalę jų likimų, gal didžiuotumės Nobelio premijos laureatais?

Laidoje dalyvauja Vilniaus universiteto Rektorius prof. Artūras Žukauskas, VU Istorijos fakulteto dėstytojai doc. Jurgita Verbickienė ir dr. Marius Ėmužis, pokalbį moderuoja Istorijos fakulteto dokt. Akvilė Naudžiūnienė.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai