Išpakuota. Kodėl reikėtų nevartoti termino „globalinis atšilimas“? (4)

9017
2021 m. balandžio 3 d. 21:03
Koks skirtumas tarp klimato ir oro? Kur dingsta globalinis atšilimas, kai už lango -20°C? Kas šią žiemą nutiko Teksaso valstijoje? Šiuos ir kitus klausimus aptars naujausia Išpakuotos serija su VU Klimato Kaitos Grupės atstovu dr. Justu Kažiu.

Kai kalbame apie klimato kaitą, dažnai naudojame terminą „globalinis atšilimas“, kuris mus verčia tikėti, kad mūsų daroma žala planetai, tiesiogiai mums atsilieps pragariškais karščiais, tirpstančiais ledynais ar verdančiais vandenynais.

Tačiau Lietuvoje neseniai praūžusi itin šalta ir snieguota žiema privertė ne vieną suabejoti globaliniu atšilimu. Tuo pačiu metu, Teksaso Valstijoje temperatūra nukrito iki rekordiško -14°C šalčio, kartu paliekant valstijos gyventojus be vandens, elektros ar maisto atsargų.

Naujausioje Išpakuotos serijoje laidos vedėja Rugilė Matusevičiūtė kalbasi su Vilniaus Universiteto, Klimato Kaitos grupės atstovu, dr. Justu Kažiu, kuris paaiškino – kuo skiriasi oras ir klimatas, kas bendro tarp spengiančių šalčių ir klimato kaitos ir kodėl turėtume nustoti vartoti terminą „globalinis atšilimas“.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai