Išpakuota. Draugystė darže virto sėkmingu ekologišku verslu (0)

12776
2021 m. kovo 26 d. 15:43
Miesto Laboratorija – vizionieriškas socialinis verslas Vilniuje, kurio idėja gimė bendramintėms besidarbuojant darže. Vietos įkūrėja Goda Sosnovskienė pasakoja, kaip apleistą parko pastatą pavertė tvarumo oaze. Čia daržovės auga vandenyje be žemės, energiją generuoja saulė, o savaitgaliais kaimynai vieni kitiems remontuoja sulūžusius daiktus.

Pirmoje Išpakuotos serijoje laidos vedėja Rugilė Matusevičiūtė lankosi Vilniuje įsikūrusioje Miesto Laboratorijoje. Tai socialinis verslas, kurio tikslas – suvienyti Antakalnio bendruomenę ir šviesti visuomenę tvarumo temomis.

Miesto Laboratorijos įkūrėja Goda Sosnovskienė pasakoja, kad idėja sukurti socialinį verslą gimė besidarbuojant Antakalnio bendruomenės darže.
Susipažinusi su bendramintėmis Goda pastebėjo, kad derliaus sezonui pasibaigus, Vilniuje trūksta vietos, kur gyventojai galėtu susitikti, organizuoti renginius, paskaitas ir bendrauti tarpusavyje. Taip kartu su komanda jie įkūrė Miesto Laboratoriją. Šis socialinis verslas išsilaiko iš kavinės, o surinktos lėšos keliauja atgal į projekto vystymą.

Šioje vietoje gausu tvarių sprendimų: vandenį jiems pašildo ant stogo įtaisyti saulės kolektoriai, visos maisto atliekos kompostuojamos, o kompostas panaudojamas tręšti lauke esantį daržą, kurio produktus Miesto Laboratorija naudoja gaminti maistą savo kavinėje. Negana to, šioje vietoje įkurtas ir hidroponinis daržas – Lietuvoje dar visai nauja daržininkystės forma, kurios metu daržovės yra auginamos vandenyje, nenaudojant dirvožemio, vandenį pripildant augalams naudindomis medžiagomis. Šio viduje įrengto daržo produktais Miesto Laboratorija vaišina svečius visus metus.

Nepaisant vizionieriškų tvarumo sprendimų Miesto Laboratorijoje, šios vietos pagrindinis tikslas – suburti atvirą bendruomenę, todėl šioje vietoje gausu renginių – čia organizuojamos gyvenimo be atliekų (Zero Waste) mugės, taip pat Miesto Laboratorija organizuoja renginius, kuomet kaimynai vieni kitiems padeda sutaisyti sulūžusius daiktus ar susiūti suplyšusius drabužius.

Miesto Laboratorijos lauke įkurtas sodas ir vaikų edukacinė žaidimų zona anksčiau buvo Antakalnio parko atliekų sąvartynas, o bendruomenei pasiraitojus rankas ši vieta tapo poilsio vieta su atsiveriančiu vaizdu į Vilniaus Išganytojo Bažnyčią.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai