Švietimo ir mokslo ministrė J. Petrauskienė: reikia kelti mokytojo profesijos prestižą (0)

915
2017 m. rugsėjo 6 d. 16:22
Andriaus Tapino „Laisvės piknikas" šiais metais tapo idėjų festivaliu, kuriame žmonės diskutavo, ko reikia šaliai. DELFI Gyvai nuskambėjo daug idėjų Lietuvai iš skirtingų sričių specialistų.

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė sakė, kad Lietuvos ateitis yra mokslas ir talentai. Taip pat išskyrė mokytojus kaip vieną iš pagrindinių švietimo ašių.

„Švietimo viena iš pagrindinių ašių yra mokytojas. Rengti stiprius mokytojus, pasiekti, kad patys geriausi rinktųsi mokytojo profesiją, įgalinti mokytojus. Aš manau, kad tai yra šio etapo labia svarbus uždavinys Pertvarkant mokytojų apmokėjimo tvarką, mes matome didžiulius skirtumus tarp to, kiek uždirba jaunas mokytojas ir kiek uždirba patyręs mokytojas. Be jokios abejonės, patirtis turi būti įvertinama, kaip ir kompentencija ar kvalifikacija, bet dabar skirtumai yra per dideli, dėl to etatinis mokytojų apmokėjimo modelis yra orientuotas į šių problem sprendimą", - teigė ministrė.

Iniciatyva „Idėja Lietuvai" yra skirta išgryninti tris pagrindines idėjas, kurias įgyvendinus Lietuva išliktų ir klestėtų dar mažiausiai 100 metų.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai