Paprastas klausimas vilniečius privertė susimąstyti apie Lietuvos ateitį (0)

779
Justinas Arlauskas, Rinatas Chairulinas | www.DELFI.lt
2017 m. rugsėjo 6 d. 21:06
Vilniau senamiestyje kalbinti pašnekovai turi įvarių pasiūlymų Lietuvai ir jos politikams, ką padaryti, kad gyvenimas mūsų šalyje taptų geresnis. Praeivių klausiame, kokią Lietuvos kaip valstybės viziją jie mato, ar apskritai mes ją turime ir ar tinkamai ji iškomunikuota.

Kai informacinių technologijų projektų vadovui Žydrūnui užsienyje tenka pristatyti mūsų šalį, vyriškis nedaugžodžiauja ir Lietuvą pristato kaip žalią kampelį, kuriame paprasta gyventi. Restorano vadovas Aurimas taip pat pamini mūsų gamtos išskirtinumą, tačiau nepamiršta pridurti, kad stipriai evoliucionuojame lazerių technologijose. Studentu Justui Lietuva – idėjomis turtingų žmonių šalis, kur tokio priglobsčio, kokį randa čia, neras niekur kitur pasaulyje.

Kalbinti praeiviai siūlė ir savo idėjas Lietuvai. Matematikas Eugenijus mano, kad pagrindinis Lietuvos tikslas – investicijos į mokslą ir dėmesys jaunimui. Klientų aptarnavimo vadybininkas Aivaras pasigedo vieningo Lietuvos tikslo. Vaikinas sako pasigendąs konkrečios Lietuvos vizijos: ar Lietuvai labiau vertėtų investuoti į technologijas ir jų vystymą ar pasaulyje save garsinti kaip unikalaus kraštovaizdžio vieta.

„Nežinau, kokią viziją. Aš skaitau ir laikraščius, ir internetą – aš nematau jokios Lietuvos vizijos. Nei iš Vyriausybės, nei iš Prezidentūros aš nematau jos. Kur mes einam, ką mes statysim“, – sakė Vokiečių gatvėje kalbinta pensininkė Regina. Moteris pridūrė, kad norėtų matyti kuo daugiau dirbančių jaunų žmonių.

Dar daugiau skirtingų nuomonių ir idėjų vaizdo reportaže.

Iniciatyva „Idėja Lietuvai" yra skirta išgryninti tris pagrindines idėjas, kurias įgyvendinus Lietuva išliktų ir klestėtų dar mažiausiai 100 metų.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai