GRYNAS TV lankosi ežerų krašte, Aukštaitijos nacionaliniame parke. Šis parkas įkurtas 1974 m. Kaip pasakoja parko informacijos ir kultūros paveldo skyriaus vedėjas Linas Stanaitis, parko atsiradimo ištakos siekia dar senesnius laikus.

„Vienas pagrindinių parko įkūrimo iniciatorių buvo profesorius Česlovas Kudaba. Pirmosios kalbos ir svarstymai vyko jau nuo 1986 m., bet pats steigimo procesas truko pakankamai ilgai. Prie to dirbo ne vienas teritorijų planuotojas. Būtent dėl šių žmonių entuziazmo ir iniciatyvos turim seniausią nacionalinį parką Lietuvoje“, - GRYNAS TV pasakojo Aukštaitijos nacionalinio parko informacijos ir kultūros paveldo skyriaus vedėjas L. Stanaitis.

Paklaustas, kodėl būtent ši vieta buvo pasirinkta parko įkūrimui, pašnekovas papasakojo, kad profesorius Č. Kudaba buvo neabejingas šiai rytų Lietuvos vietai. Ir turbūt neatsitiktinai, mat iš čia ir kilęs pats Č. Kudaba.

Kita taip pat svarbi priežastis parko lokacijai buvo šios vietos gamtinė įvairovė. Tą mums paliudijo parko biologas Bronius Šablevičius. Apie visas gamtines vertybes, slypinčias Aukštaitijos nacionaliniame parke, jis mūsų komandai papasakojo vaizdo reportaže.