Viena gražiausių Lietuvos vietų pragaru žemėje virto per akimirką: ramybės iki šiol neduoda keisti sutapimai (0)

65026
Justinas Arlauskas, Karolis Rėksnys, Eglė Nes | www.DELFI.lt
2018 m. rugpjūčio 24 d. 13:34
Prieš dvylika metų, 2006 metų gegužės 4-ąją, Neringos ugniagesiai taip ir nespėjo atšvęsti profesinės šventės: šventas Florijonas, gaisrų sergėtojas, tądien nuo Kuršių nerijos nusigręžė. Čia kilo didžiausiu amžiaus gaisru, suniokojusiu net 236 ha miško, vadinamas gaisras.

Numanyti tai, kad gaisrą sukėlė žmogus, galima dėl kelių priežasčių. Pirmiausia, nelaimės dieną nebuvo nei perkūnijos, nei kitų gamtos reiškinių, galėjusių sukelti gaisrą, tačiau spėti, kad gaisras kilo ne be žmogaus įsikišimo, galima ir dėl dar vienos, kur kas svaresnės priežasties.

„Mes manome, kad čia tikrai kokio piktavalio žmogaus ranka bus prisidėjusi prie šio gaisro kilimo. Pirmiausia, dar 2006 metų balandžio 22 dieną buvo pastebėtas židinys, tada laiku sureagavome ir užgesinome. Po to, po kelių dienų, jau antrą kartą kilo gaisras. O tada, jau gegužės 4 dieną, per Šv. Florijono, Gaisrų sergėtojo dieną, lygiai toje pačioje vietoje kilo trečiasis, didžiuoju vadinamas gaisras“, – prisiminė Kretingos miškų urėdijos Juodkrantės girininkijos vadovas Romas Andrusevičius.

Daugiau apie 2006 metų gaisrą, išdegusius miško plotus, kaip jie atsigauna po nelaimės, kokia biologinė įvairovė šiuo metu tuose plotuose, kada jie pasieks brandą, kviečiame žiūrėti vaizdo reportaže.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai