Didžiausi Lietuvos galiūnai iš arti: kerintis stumbrų gyvenimas (1)

3745
Justinas Arlauskas, Robertas Narmontas | www.DELFI.lt
2018 m. sausio 30 d. 10:04
Pašilių stumbrynas įkurtas dar 1969 m. Šiais metais iš Rusijos Prioksko rezervato buvo atvežti ir pirmieji du belovežiniai stumbrai. Šiuo metu didžiulėje rezervato teritorijoje ganosi 18 stumbrų.

Visi smalsuoliai, norintys apžiūrėti šiuos galiūnus ir pamatyti šių žinduolių kaimenių gyvenimą iš arti, tai gali padaryti atvykę į šį Pašilių stumbryną. Girininkas Jonas Leika džiaugiasi, kad norinčių netrūksta ir pasakoja, kad anksčiau jie įdomūs buvo daugiausia užsieniečiams, o dabar ir lietuviai vis dažniau atvyksta stebėti stumbrų gyvenimo. Tam čia įrengta speciali apžvalgos aikštelė.

Porą pastarųjų mėnesių – lapkritį ir gruodį – laisvėje gyvenančių stumbrų stebėseną vykdę Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos (VSTT) specialistai nustatė, kad Panevėžio rajone laisvėje ganosi dar 56 stumbrai. O atvirose Kėdainių rajono teritorijose užfiksuoti net 158 stumbrai.

Taip pat konstatuota, kad per minėtus du mėnesius dvi stumbrės Kėdainių rajone žuvo po traukiniu, o dar viena krito patekusi į eismo įvykį Panevėžio rajone.

Dabar kuriama speciali gaudyklė, kuria bus bandoma sugauti laisvai besiganančius galiūnus ir perkelti juos laikino laikymo aptvarus Dzūkijoje.

Daugiau
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujausi