Šauliai. Lietuvą ištikusių krizių akivaizdoje pagalbos ranką tiesia šauliai (0)

9069
2022 gruodžio mėn. 10 d. 14:00
„2020 metų rudenį, kai šalyje kilo pati didžiausia, antroji pandemijos banga, po ką tik pasibaigusių rinkimų nauja vykdomoji valdžia dar tik rinkosi į kabinetus, o ligoninėse šauliai jau budėjo prie pacientų. Karantinas, vakcinų dar nėra, žmonės pasimetę – ir tik šauliai tyliai, greitai ir efektyviai darė tai, ką reikėjo daryti. Net nežinau kaip galima jiems padėkoti, kad ta padėka butu adekvati tam, kas buvo padaryta“. - laidai "Šauliai. Tėvynės labui!" sakė Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

“Kai reikėjo įrengti patikros punktus, Vilniaus savivaldybė nupirko dvi milžiniškas palapines, kurios labiau panašios į aviacinius angarus, - prisiminė LŠS Karaliaus Mindaugo 10-osios rinktinės vadas Mindaugas Milius. – Įmonė, iš kurios tos palapinės buvo nupirktos, žadėjo jas pastatyti per dvi savaites. Kol aš atvažiavau iki būsimojo patikros punkto vietos, praėjo 20 minučių ir šauliai per tą laiką pastatė pusę vienos palapinės. O kai kovidas išguldė 4000 Lietuvos medikų, mes budėdavom netgi reanimacijoje. Aš pats asistavau gydytojams dvejose operacijose“ - pasakojo LŠS Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės vadas majoras Mindaugas Milius.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas Rustamas Liubajevas sakė, kad pasieniečiai su šauliais bendradarbiauja nuo pat Nepriklausomybės atgavimo. „Per pandemiją šauliai kartu su mumis budėjo prie Latvijos ir Lenkijos sienų. Prasidėjus nelegalių migrantų krizei, šauliai patruliavo sieną su Baltarusija, užsiėmė migrantų apgyvendinimo vietų apsauga. Man paliko didžiulį įspūdį jų motyvacija bei pasiryžimas užtikrinti mūsų žmonių saugumą ir sveikatą“, - pasakojo VSAT vadas R.Liubajevas.

Rusijai užpuolus Ukrainą šauliai irgi neliko nuošalyje. Sąjunga svariai prisideda prie paramos Ukrainai, veikia net kelios paramos Ukrainai grupės, daugybė įvairiausių iniciatyvų kyla iš eilinių šaulių.

„Mes, kaip organizacija, jokių nuopelnų sau nepriskiriame, bet kai tik pasižiūri į kokią skambesnę iniciatyvą – visur šauliai. Ta savanorystė, altruizmas, noras padėti kitiems – ji šaulių kraujyje. Kitokie žmonės pas mus tiesiog neateina“, - sakė LŠS Karaliaus Mindaugo šaulių 10 - osios rinktinės vadas majoras M.Milius.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai