Pagėgių kraštas ilgą laiką garsėjo cigarečių kontrabandos mastais. Įdiegus stacionarias stebėjimo sistemas Lietuvos pasienyje su Kaliningrado sritimi, kontrabandininkų klestėjimo laikai baigėsi. Anksčiau per valstybės sieną kontrabanda buvo gabenama motorinėmis valtimis, plaustais, taip pat plaukikų, vadinamų „ichtiandrais“, pagalba.

Per upę atgabenta cigarečių kontrabanda buvo išvežiojama galingais ir greitais automobiliais. Vairuotojai būdavo atsakingi už kontrabandos nuvežimą nuo kranto iki sandėliavimo vietų. Pavyti bekele keturiais ratais varomą automobilį, kuris pasiekdavo ir 180km/h greitį, pasieniečiams būdavo sudėtinga. Cigarečių kontrabandos išvežiotojų darbas – pats pavojingiausias, jie labai dažnai rizikuodavo savo gyvybėmis.

Ilgainiui kontrabandininkai įsigudrino cigaretes gabenti radijo bangomis valdomais laiveliais arba sunkiai pastebimomis valtimis, kurios plaukia be žmogaus ir yra valdomos GPS variklio pagalba.

Pats naujausias kontrabandos gabenimo metodas – bepiločiai lėktuvai. Štai šis iš medžio sukonstruotas lėktuvas, valdomas radijo bangomis, per Nemuną į Lietuvos teritoriją vienu kartu galėdavo parskraidinti keliolika blokų cigarečių. Tačiau galimybių, kokios buvo dar prieš dešimtmetį, cigarečių kontrabandininkams šiuo metu nebėra.