Nepapasakota istorija: kas vyko slaptame bunkeryje 1991 m. sausį? (0)

43408
2021 m. sausio 13 d. 16:10
Likus kelioms dienoms iki kruvinųjų sausio 13-osios įvykių dalis Lietuvos gyventojų tiesiogiai susidūrė su okupantų, kurie užiminėjo strateginius šalies objektus ir rengėsi galutiniam šturmui, agresija. Vienas jų – Raimundas Dabužinskas, kuris tuo metu dirbo „Kūrybos namų“ administratoriumi. Slaptas statinys netoli Nemenčinės su 2500 kv. m požeminiu bunkeriu buvo tarsi atsarginė Lietuvos radijo ir televizijos stotis, kuri atominio karo atveju turėjo užtikrinti TV transliaciją.

Darbuotojai, prižiūrintys šį objektą gyveno čia pat įrengtuose butuose. 1991 metų sausio 11-ąją, 20-ą valandą R. Dabužinskas išgirdo skambutį į duris. Jas atidaręs vyras prieš save išvydo omonininkus, kurie pareikalavo aprodyti bunkerį ir čia įsikūrė. Sausio 13 dienos išvakarėse jie dingo iš slapto objekto. R. Dabužinskas net neabejoja, kad jie dalyvavo Radijo ir televizijos pastato
bei Vilniaus TV bokšto šturmo operacijose.

Išskirtiniame interviu DELFI.TV R. Dabužinskas prisimena 20-ies metų senumo įvykius, pasakoja apie tai, ką bunkeryje veikė sovietų pajėgos ir atskleidžia, kaip kartu su kolega bandė išgelbėti Lietuvos televizijos techniką.
Visą straipsnį gali skaityti tik prenumeratoriai
Tapdami prenumeratoriais, jūs remiate nepriklausomus autorius ir žurnalistus. Stipri ir laisva žiniasklaida – demokratijos ramstis ir vertybė, kurią būtina puoselėti.
Kviečiame prisijungti prie Delfi prenumeratorių bendruomenės.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai