Karybos menas(II). Kuo ypatinga spec. pajėgų kario ginkluotė ir ekipuotė (0)

8404
2013 m. gegužės 7 d. 13:11
XIV amžiaus viduramžių Lietuvos valdovo kariaunos riterį šiandien atitiktų Specialiųjų operacijų pajėgų karys. Specialiosios pajėgos, kaip įprasta visose valstybėse, reprezentuoja kariuomenės elitą. Kaip ir elitinis viduramžių karys, Lietuvos specialiųjų operacijų pajėgų Ypatingos paskirties padalinio karys, – puikiai ginkluotas, tačiau ne tik. Tai griežtą ir sunkiai pakeliamą atranką praėjęs kareivis, pasižymintis geriausiomis kovotojo savybėmis: fizine jėga, ištverme, narsumu, koordinuotu mąstymu ir aukšta morale. Būtent todėl specialiosioms pajėgoms patikėta dalyvauti tiesioginiuose veiksmuose misijoje Afganistane bei atlikti sudėtingiausias ir rizikingiausias operacijas.

Skirtingai nei viduramžiais, šiandien kariui nereikia dėvėti žieduočio ir plokštelinių šarvų; juos pakeitė sunkiai praduriamas, iš nedegios medžiagos pasiūtas kombinezonas, šarvuota liemenė, šalmas iš kevlaro bei speciali kaukė. Visa specialiųjų operacijų pajėgų kario ekipuotė sveria – apie 40 kilogramų. Taigi ekipuotės svoris tikrai ne mažesnis nei viduramžių elitinio kario, nepaisant per tiek amžių pasikeitusių technologijų. Tam tikrų operacijų metu ekipuotė gali pasunkėti ir iki 50-ies kilogramų. Afganistane į žvalgybą išvykstantys kariai turi su savimi nešti ir vandenį bei maistą. Specialiųjų pajėgų kariai sako, kad tokio svorio neatlaikytų ir fiziškai pasiruošęs žmogus, jeigu jis nebus aukštos moralės.

DELFI.TV vaizdo reportaže – pažintis su Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų kario ginkluote ir ekipuote. Reportaže panaudotas prodiuserinės kompanijos „Big Adventure“ vaizdo archyvas.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai