„Gatvių istorijos“ aiškinasi, kam reikalinga biblioteka interneto amžiuje: imkite mane ir naršykite (0)

535
Jurgis Jefremovas, Rinatas Chairulinas DELFI.TV
2017 m. rugsėjo 28 d. 09:49
Projektas „Gatvių istorijos“ tęsia savo filosofinį žygi laisvės tema apsilankymu Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Ar laisvesni čia jaučiasi lankytojai po milžiniško masto rekonstrukcijos? Kiek laisvės sau gali leisti senų knygų restauratoriai? Ir apskritai, kam reikalingi 80 kilometrų lentynų visiškos internetinės laisvės amžiuje? Atsakymai į visus klausimus ir naujos intriguojančios mįslės antrojoje šio sugrįžusio pažintino projekto laidoje.

Čia taip pat prisiminsime Seimo rūmų komplekso ir Seimo viešbučio istoriją, paminėsime iškilius žmones, kurie mokėsi Simono Daukanto gimnazijoje, bei papasakosime apie fontaną, kuris norėjo būti panašus į Egipto piramidę.

Kur prasideda ir baigiasi laisvė? Šis leitmotyvas lydi visą antrąjį „Gatvių istorijų“ sezoną, kuris dedikuojamas Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui. Pasvarstyti, ar asmeninė laisvė privalo turėti ribas bei koks jos santykis su visuomenės ir valstybės laisve, visiems jau puikiai pažįstamas moterų trio šįkart keliauja į kadaise Lukiškių priemiesčiu vadintą Vilniaus rajoną, kur šios kertinės vertybės atsiskleidžia itin kontrastingai.

Projektą „Gatvių istorijos“ finansuoja Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas.

Daugiau

Rekomenduojame

Naujausi