Babytė Tigriukas ir Valiera Padangų Siaubas. „Gatvių istorijos“ iš Vagių ir Sukčių sankryžos (1)

4048
Jurgis Jefremovas, Rinatas Chairulinas DELFI.TV
2017 m. gegužės 7 d. 10:33
Skrybėlės mįslę užminusi Šv. Stepono gatvė atveda laidos filmavimo grupę pas architektus, įsikūrusius gana „pikantiškoje“ vietoje – Kartuvių kalno papėdėje bei kažkada čia buvusių Vagių ir Sukčių gatvių sankryžoje. Taigi pasakojimas šįkart suksis ne apie architektūrą, o apie kontrastingą šio Vilniaus kvartalo praeitį ir dar ryškesnius mūsų dienų personažus.

Po intensyvios pažinties su Babytės Tigriuko kaimynais ir artimaisiais atsipūsti užsuksim į judrioje didmiesčio sankryžoje jau kelis dešimtmečius gyvuojančią bitininkų oazę. O dvasinius reikalus sutvarkysime taikiausia religine bendruomene save tituluojančių krišnaitų šventovėje. Bitininkas pasiūlys vaistų nuo peršalimo, Krišnos sąmonės išpažinėjas – nuo depresijos.

Tuo, kad Vilnius ir šiandien pateisina savo reputaciją kaip religinės ir tautinės santarvės miestas, galutinai įsitikinsime užsukę į Tautinių bendrijų namus Raugyklos gatvėje. Čia po vienu stogu buriasi ir bendrauja net keliolikos Lietuvoje gyvenančių tautų atstovai. Kalbėsime apie tai, kaip Lietuvos laisvei pasitarnavo Vokietija, apie lygias tautinių mažumų teises ir apie lietuvių brolybę su latviais. Taigi Laisvė, Lygybė, Brolybė – šįkart „Gatvių istorijos“ užkabino pamatus.

Nuorodos į laidoje panaudotas nuotraukas:
http://www.aketuriarchitektai.lt/wp-content/uploads/2015/01/unnamed.jpg
http://www.aketuriarchitektai.lt/wp-content/uploads/2014/12/valiera.jpg

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai